Hurtownie danych. Teoria i praktyka

Okładka książki Pan Whicher na prowincji Tomasz Bochiński, Agnieszka Chodkowska-Gyurics
Pan Whicher na... Tomasz Bochiński, A...
Okładka książki Tarnowskie Góry Kryminalnie Iwona Banach, Dariusz Barczewski, Agnieszka Chodkowska-Gyurics, Rafał Dębski, Piotr Górski, Dawid Kain, Kazimierz Kyrcz jr, Bożena Mazalik, Piotr Rogoża, Arkady Saulski, Andrzej W. Sawicki, Jacek Sobota, Robert Ziębiński
Tarnowskie Gór... Iwona Banach, Dariu...
Okładka książki Pan Whicher w Warszawie Tomasz Bochiński, Agnieszka Chodkowska-Gyurics
Pan Whicher w ... Tomasz Bochiński, A...

Pozycja dla osób mających za sobą pierwsze kroki w SQL i w projektowaniu bazy danych. Nie do polecenia dla zupełnych laików.

Autorka prezentuje kompleksowy opis problemów projektowych aby końcowy produkt jakim jest hurtownia był jakościowy. Książka zawiera szereg praktycznych rad i omówienie pułapek czekających na projektanta. Dobre opracowanie tematu.

Miejscami przytłaczająca, co z jednej strony jest świadectwem ilości informacji w niej zawartych, z drugiej jednak "zbyt luźnego" powiązania z przykładami. Myślę, że wyniósłbym więcej gdyby rozpracowano konkretną hurtownię z dodatkową analizą mechanizmów i przypadków. Zamiast tego mamy sytuację odwrotną - analizę mechanizmów z dodatkiem przykładów (co prawda odnoszących się do jednej hurtowni tematycznej, ale to tylko trochę maskuje problem zbyt luźnego powiązania).

Miejscami...

Pozycję dobrze się czyta i można wiele dowiedzieć się na temat procesu budowy hurtowni od początku do końca projektu. Dużo praktycznych wskazówek i przykładów. Warta zainteresowania dla ludzi zawodowo związanych z tematyką.

Bardzo dobra książka. Polecam, choć nie wyczerpuje tematu.

Bardzo dobra książka. Polecam, choć nie wyczerpuje tematu.

• G-literatura_popularnonaukowa
  • SQL i Bazy Danych