W sidłach demona

Stefan Wiechecki Wydawnictwo: Vis-á-Vis/Etiuda Cykl: Wiech - opowiadania przedwojenne (tom 7) literatura piękna
2015-01-01
2006-01-01
Vis-á-Vis/Etiuda
Wiech - opowiadania przedwojenne (tom 7)
literatura piękna
2015-01-01

WIECH - "W sidłach demona"
czyli opowiadania sądowe
Szerzej o Wiechu pisałem przy "Ksiutach z Melpomeną", a istotę tego zbioru wyjaśnia autor opracowania tekstu i cennych przypisów – Robert Stiller:

"Obecny tom pt 'W sidłach demona', jak wszystkie tytuły w tej edycji zapożyczonym od jednego z utworów, zawiera komplet ...

Wiech po prostu Wiech i chyba nie trzeba nic innego dodawać!!!!!! Świetne felietony przedstawiające nam przedwojenny świat od strony spraw sądowych. Pisane gwarą warszawską w sposób humorystyczny a zarazem ciekawy. Mała książeczka która może przynieść dużo radości. Polecam tak jak pozostałe książki tego autora.

• A to Polska właśnie
  • Turlam się
  • Opowiadania/Nowele
  • Humor/Groteska/Satyra/Humoreski
  • - Szukam
  • Poszukuję
  • Czeka na przeczytanie

Dodaj cytat z książki W sidłach demona