Obfitość. Wegetariańska kuchnia autora "Jerozolimy"

Okładka książki Obfitość. Wegetariańska kuchnia autora "Jerozolimy" Yotam Ottolenghi
Okładka książki Obfitość. Wegetariańska kuchnia autora "Jerozolimy"
Yotam Ottolenghi Wydawnictwo: Filo kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Plenty
Filo
2015-11-04
2015-11-04

Ładnie wydana, choć niestety nie każdy przepis, a właściwie już gotowe danie, jest zobrazowany(e).
Zdjęcia w ksiażkach kucharskich są pozytywną motywacją do wykonania danego przysmaku i jednak dosyć ważnym elementem przy tego typu pozycjach.
Mimo powyższego minusa, jest to pozycja warta polecenia - przepisy są różnorodne, od prostych po cięższe, niektóre składniki da się zakupić niemal wszędzie, a niektórych trzeba się naszukać.
Dla osób, które lubią eksperymentować w kuchni, lektura "Obfitości" będzie ciekawym wyzwaniem, a także fajnym patentem na prezent.

Książka jest pięknie wydana, ale niestety niepraktyczna. Wiele przepisów korzysta z bardzo skomplikowanych składników. Nie ma fotografii każdej potrawy, co frustruje - to jednak ważne w książce kucharskiej. Moim zdaniem niewarta tak wysokich ocen.

Ciekawe przepisy, jednak brak podanego czasu przygotowania, niejednokrotnie trzeba dlugo postac przy garach, zeby wykonac przepis.

[...]
Lubię, gdy mądrzy mięsożercy wymyślają kuchnię jarską. Jest w tym poszukiwanie wyraźnych smaków, bez oszustw w stylu “tofu a’la schab” albo “boczek z kukurydzy”. Tu warzywa niczego nie udają. Są głównymi bohaterami.
całość:

całość:

Jedna z najlepszych książek z wegetariańskimi przepisami jaką miałam do tej pory okazje przeczytać. Mimo, że autor nie jest wegetarianinem to można zdecydowanie powiedzić, iż kocha warzywa. Przepisy są dość łatwe, myśle że zakup przypraw w nich użytych również nie powinien sprawiać trudności. Całości dopełniają świetne zdjęcia.
Nie pozostaje tylko nic innego jak przygotowanie tych dań.
Zdecydowanie polecam wszystkim, którzy lubią warzywa oraz niezwykłe połaczenia smaków.

Nie pozostaje tylko nic innego jak...

• Kucharskie
  • Kulinaria
  • Kulinarne
  • Kuchnia
  • Kuchnia

Dodaj cytat z książki Obfitość. Wegetariańska kuchnia autora "Jerozolimy"