rozwiń zwiń

Obfitość. Wegetariańska kuchnia autora "Jerozolimy"

Okładka książki Obfitość. Wegetariańska kuchnia autora "Jerozolimy"
Yotam Ottolenghi Wydawnictwo: Filo kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Plenty
Filo
2015-11-04
2015-11-04

Okładka książki Smak Ixta Belfrage, Yotam Ottolenghi
Ocena 7,8
Smak Ixta Belfrage, Yota...
Okładka książki Słodko Helen Goh, Yotam Ottolenghi
Ocena 8,6
Słodko Helen Goh, Yotam Ot...

Okładka książki Jerozolima. Książka kucharska Yotam Ottolenghi, Sami Tamimi
Ocena 8,5
Jerozolima. Ks... Yotam Ottolenghi, S...
Okładka książki Kipi kasza Grzegorz Targosz, Paweł Łukasik
Ocena 6,8
Kipi kasza Grzegorz Targosz, P...
Okładka książki Green kitchen. Zielono & zdrowo David Frenkiel, Luise Vindahl
Ocena 7,1
Green kitchen.... David Frenkiel, Lui...

Książka jest pięknie wydana, ale niestety niepraktyczna. Wiele przepisów korzysta z bardzo skomplikowanych składników. Nie ma fotografii każdej potrawy, co frustruje - to jednak ważne w książce kucharskiej. Moim zdaniem niewarta tak wysokich ocen.

Ciekawe przepisy, jednak brak podanego czasu przygotowania, niejednokrotnie trzeba dlugo postac przy garach, zeby wykonac przepis.

[...]
Lubię, gdy mądrzy mięsożercy wymyślają kuchnię jarską. Jest w tym poszukiwanie wyraźnych smaków, bez oszustw w stylu “tofu a’la schab” albo “boczek z kukurydzy”. Tu warzywa niczego nie udają. Są głównymi bohaterami.
całość:

całość:

Jedna z najlepszych książek z wegetariańskimi przepisami jaką miałam do tej pory okazje przeczytać. Mimo, że autor nie jest wegetarianinem to można zdecydowanie powiedzić, iż kocha warzywa. Przepisy są dość łatwe, myśle że zakup przypraw w nich użytych również nie powinien sprawiać trudności. Całości dopełniają świetne zdjęcia.
Nie pozostaje tylko nic innego jak przygotowanie tych dań.
Zdecydowanie polecam wszystkim, którzy lubią warzywa oraz niezwykłe połaczenia smaków.

Nie pozostaje tylko nic innego jak...

Dodaj cytat z książki Obfitość. Wegetariańska kuchnia autora "Jerozolimy"