Świadek ostatniej sceny

Charlaine Harris Wydawnictwo: Replika Cykl: Aurora Teagarden (tom 7) kryminał, sensacja, thriller
Last Scene Alive
Aurora Teagarden (tom 7)
kryminał, sensacja, thriller
Martyna Plisenko
Martyna Plisenko Roe kryminał zagadka thriller

Całkiem udany tom, ale jest w nim kilka elementów, które mnie odrzuciły, dlatego daję tylko pięć gwiazdek.
Oczywiście mamy nieśmiertelny motyw hollywoodzkich nieudaczników, czyli walenie bronią palną w głowę.
Autorko, walnij się w głowę młotkiem. Broń palna służy do strzelania, a nie do stukania w głowę. Tłumaczenia uzasadniające użycie broni palnej w charakterze młotka...

Co byście zrobili gdybyście stali się ofiarą stalkingu? Ta książka wyjaśnia bardzo dużo na temat ofiar i samych prześladowców.

1921

nie wiem dlaczego lubię jej książki , są tak proste, pisane naiwnym językiem ....a jednak mają ten niepowtarzalny urok "amerykanskych" miasteczek, klasy średniej i tego całego tandetnego blichtru. :)

Zawsze jest miło wrócić do przygód Roe, jednak z kolejnymi częściami coraz częściej "wieje nudą". Mimo wszystko miło spędziłam czas zanurzając się w tą historię.

No. Jakoś przemęczyłam.
Kryminał nietypowy, bo akurat kryminału w tym wszystkim najmniej. Akcja jakoś ciągnie ten ciężar, czasem wypływa pytanie: "Kto zabił?", ale jakoś tak jakby pobocznie i od niechcenia.
Ostatecznie jednak odpowiedź pada, czyli jakaś satysfakcja z rozwiązania jest, ale znowu wszystko przesłaniają wszechobecne problemy egzystencjalne Aurory. Zdecydowanie...

Na półkach: , , , ,

Po przeczytaniu szóśtej części nie mogłam się doczekać, by się dowiedzieć ja potoczyły się dalsze losy głównej bohaterki. Nie zawiodłam się i byłam miło zaskoczona. Już się nie mogę doczekać by zacząć czytać kolejne części, ale niestety to musi poczekać kilka dni :)

Po kilku nieudanych tomach przygód Aurory autorka wróciła do formy. Nie jest to, co prawda działo na miarę Jo Nessbo, ale czyta się szybko i przyjemnie. Na uwadze należy mieć, iż sporo tu obyczajówki, zaś wątek kryminalny stanowi tylko element fabuły.

Od śmierci Martina minął już rok i Aurora w miarę się pozbierała po stracie małżonka. Jej rutyna wciąż jest ta sama: praca - dom. Do tego mieszkanie na uboczu nie pomaga wkręcić się znów w życie miasteczka. Do czasu, gdy scenarzyści z Hollywood postanawiają nakręcić serial na podstawie książki dawnego przyjaciela Roe - Robina Crusoe. A co jeszcze dziwniejsze, ma to być...

Bardzo rozerotyzowany tom, jak na opowieść o maleńkiej bibliotekarce w okularach, która niedawno straciła męża i pogrąża się ciągle w żalu po nim. Oczywiście wiem, że niscy ludzie w okularach też mają życie seksualne, żeby nie było, że mam tu jakieś uprzedzenia, choć w literaturze to już różnie bywa - bohaterki są zazwyczaj wysokie, szczupłe, biuściaste i oszałamiająco...

"Świadek ostatniej sceny" to już siódmy tom przygód Aurory Teagarden. Jak można się domyśleć, i tym razem główna bohaterka znajdzie się w pobliżu morderstwa. Co z tego wyniknie? Roe na pewno wpakuje się w kłopoty. Tym razem będzie wyjaśniać tajemnicę śmierci młodej aktorki. Ponadto będzie musiała przejść utrapienie z filmowcami, którzy będą chcieli nakręcić jej życie. Jakby...

Dyskusje

• Kryminał
  • Kryminały
  • Z biblioteki
  • 2019
  • 2020
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Świadek ostatniej sceny