Architektura jest najważniejsza. Rozmowy

Ewa Mańkowska-Grin Wydawnictwo: EMG Seria: Architektura jest najważniejsza inne
EMG
inne
Architektura jest najważniejsza

Znani polscy architekci starają się znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego architektura, która towarzyszy człowiekowi przez całe życie jest tak pomijana i niezauważana przez przeciętnego odbiorcę i jak temu zaradzić. Ciekawe rozmowy, wiele trafnych spostrzeżeń. Warto przeczytać.

Warto przeczytać! Różne odpowiedzi na te same pytania. Nie zgadzam się ze wszystkimi, ale podoba mi się zazwyczaj rozwinięta argumentacja, pozwalająca zrozumieć tok myślenia projektanta. Pytania były zadane architektom, których różni specjalność. Jedni zajmują się np. architekturą drewnianą, inni obiektami sportowymi lub blokami mieszkalnymi. Pochodzą również z różnych...

Dla mnie osobiście świetna. Po raz kolejny dochodzę do wniosku, że dzięki wywiadom, reportażom z osobami zajmującymi się daną dziedziną można dowiedzieć się dużo więcej na jej temat niż z niejednego podręcznika. Ta książka taka jest.

• Architektura
  • Studia