Trasy turystyczne Wrocławia

Okładka książki Trasy turystyczne Wrocławia Grzegorz Bakuliński, Małgorzata Książkiewicz
Okładka książki Trasy turystyczne Wrocławia
Grzegorz BakulińskiMałgorzata Książkiewicz Wydawnictwo: DARBUD turystyka, mapy, atlasy
turystyka, mapy, atlasy

Śladami wrocławskich Piastów.
Mityczny Wrocław.
Szlakiem „Solidarności”.
Wzdłuż dawnych fortyfikacji.
Domy towarowe XIX i XX w.
Zabytki Śródmiejskiego Węzła Wodnego.
Budowle hydrotechniczne.
Mosty i przeprawy.
Drogą średniowiecznych skazańców.
Ścieżkami wrocławskich podróżników.
Śladami Eberharda Mocka.

Tym razem wyjątkowo pozwoliłem sobie i uznałem za celowe zacząć od spisu rozdziałów tej niewielkiej, ale wyjątkowej pozycji. W natłoku wszelkiej maści przewodników po Wrocławiu ten wydaje się interesujący, szczególnie z uwagi na niespotykany u innych autorów wybór tematyczny. Bogato ilustrowany w zdjęcia obiektów (przystanków na danej trasie),zawiera wskazówki dotyczące dogodnego przemieszczania się zgodnie z trasą uwidocznioną na mapce, przez co zasługuje na docenienie, zarówno przez osoby wybierające się do Wrocławia, jak i lubiące, tak jak ja, oprowadzać przyjezdnych po swoim ukochanym mieście. Co warte podkreślenia, krótkie lecz pełne smakowitej treści rozdziały pozwalają czytelnikowi – turyście na wybór atrakcji (wedle zasady: „dla każdego coś miłego”) i zaplanowanie trasy, z uwzględnieniem czasu i intensywności zwiedzania. Ja, mimo pewnej wiedzy o Wrocławiu, również znalazłem tu kilka ciekawostek, w związku z czym, gorąco polecam „Trasy turystyczne Wrocławia”.

Poznajemy najstarszy Wrocław.
Śladami wrocławskich Piastów.
Mityczny Wrocław.
Szlakiem „Solidarności”.
Wzdłuż dawnych fortyfikacji.
Domy towarowe XIX i XX w.
Zabytki Śródmiejskiego Węzła Wodnego.
Budowle hydrotechniczne.
Mosty i przeprawy.
Drogą średniowiecznych skazańców.
Ścieżkami wrocławskich podróżników.
Śladami Eberharda Mocka.

Tym razem wyjątkowo pozwoliłem sobie i...

• Vratislaviana
  • Globtroter