Wyspa na prerii

wojciech cejrowski preria podróże Arizona USA

Oficjalne recenzje i

Wanted? Read and arrive!

[ 31 ] Link do recenzji

mimo iż nie zgadzam się z poglądami jegomościa, podziwiam sposób życia, umiejętność nawiązania relacji i sposób narracji.

uwielbiam opowiesci i podroze Cejrowskiego. Kocham taka Ameryke i jego poczucie humoru. polecam ta ksiazke.

Pierwsza książka, w której nużące opisy były genialnym zamysłem autora. Książka doskonale oddaje klimat prerii. Tam nie ma urzędników, którzy trują ci życie, tam jest wolność!

Cejrowski w charakterystycznym dla siebie języku opisuje małomiasteczkowe Stany. Pokazuje piękno i różnorodność, ale też liczne paradoksy mniej znanych zakątków USA czy mentalność ich mieszkańców. Bardzo przyjemna lektura, po która z pewnością jeszcze sięgnę - i to nie raz.

Gdyby wszyscy pisali książki podróżnicze jak Cejrowski to byłyby chętniej czytane. Jego cięty język opisujący innych- ich zachowania ,przywary ,zwyczaje powoduje ,ze czytamy delektując się jak poranną kawą . Sam jest dziwakiem i dlatego dziwactwa innych opisuje z sympatią .Poprawni, poukładani pisarze są nudni, a on nie jest.

Dla każdego kto lubi książki Pana Cejrowskiego.

Książka ma klimat, odczuwa się niespieszność prerii. Mimo, że samego pana WC nie darzę sympatią, książki mają dobry styl. Czasem jedynie działa na nerwy wyrażanie skrajnych w mojej ocenie opinii, ale mimo to warto przeczytać pomijając 'mimo oczu' opinie pana WC czy frazy wyrażające brak szacunku.
Swoją drogą jestem ciekawa, ile w tej historii jest prawdy, bo jest mocno...

Cejrowski to dla mnie gość, którego książki o podróżach - szczególnie Teksas - mogłabym łykać jak pelikan. Ale jak mówi o polityce to...

Szczerze? Sama nigdy bym nie sięgnęła po taki tekst - i to byłby błąd! Nie wiedziałam że wciągnie mnie książka podróżnika
Autor zabiera nas na Dziki Zachód, opowiada o życiu w tamtej części świata. Poprostu. Mogło by się wydawać, że to nic nadzwyczajnego. Nic bardziej mylnego! Wojciech Cejrowski opowiada historię tak lekko, ciekawie i zabawnie, że jego książki poleciła bym...

Cejrowski umie opowiadać to trzeba mu przyznać.

Dyskusje

4 743