Arystokratka w ukropie

Patronat LC
Evžen Boček Cykl: Arystokratka (tom 2) literatura piękna 218 str.
Aristokratka ve varu

literatura piękna
literatura czeska literatura XXI wiek

Porównaj ceny i

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Orzechówka zawsze dobra jest!

21 Link do recenzji

Powiem krótko - można zjeść lacie ze śmiechu ;)
To moim zdaniem najlepsza część całej serii, a opowieści Marii rozbawią Was do łez (jeśli lubicie czeski humor :) )... choć rodzina i znajomi mogą się na Was dziwnie patrzeć w czasie lektury ;)

Kontynuacja losów tytułowej arystokratki, równie udana jak poprzednia i znowu zasadniczo jedna wada - zbyt krótka a czas przy takiej dozie śmiechy upływa bardzo szybko

Pierwszy tom był zabawniejszy, ale i tak czytałam z przyjemnościa. Nie jest to może arcydzieło, ale zaprzyjaźniłam się z bohaterami i jak nadejdzie czas handry - sięgnę po kolejny tom.

Drugi tom, ale wciąż nieźle bawi. Trochę mniej niż tom pierwszy, jednak wciąż jest to zdecydowanie rozweselająca lektura. Polecam do przeczytania jak lek odstresowujący.

W notce Wydawnictwa czytamy:
„…Kontynuacja "Ostatniej arystokratki", nominowana do nagrody Josefa Škvoreckiego.

NAJLEPIEJ SPRZEDAJĄCA SIĘ CZESKA KSIĄŻKA 2015 ROKU!

Pamiętnik surrealistyczny. Gwarancja czeskiego humoru…”
I nic więcej nie trzeba dodawać; po prostu świetna zabawa dla miłośników groteski i teatru absurdu. Biorę się za tom trzeci, a ...

Wspaniała kontynuacja genialnej historii mieszkańców zamku - przeklętej Marii III, jej zafascynowanej Lady Di matki, panicznie bojącego się bankructwa ojca, który łańcuchami zabezpiecza przed kradzieżą papier toaletowy, oraz służby. Nadchodzi D-day, a z nim stada muflonów. Rozpoczyna się akcja "Zamek totalny". Pękałam ze śmiechu. Czeski humor zwala z nóg.

Udana kontynuacja pierwszej części. Trochę mniej się przy niej śmiałem ale naprawdę spadek nieznaczny, prawdopodobnie spowodowany przyzwyczajeniem się do niektórych żartów.

"Arystokratka w ukropie" to kontynuacja "Ostatniej arystokratki" i na szczęście nie zawodzi. Dalej obserwować możemy błyskotliwy humor i bawiące do łez postacie. Co jeszcze mogę powiedzieć - po prostu trzeba przeczytać!

Druga część "Arystokratki" przyniosła mi kolejną dawkę śmiechu i dobrej, czytelniczej zabawy! Naprawdę polecam, jeśli komuś doskwiera kiepski humor i ma ochotę poprawić go sobie lekką, fajnie napisaną lekturą z ciekawą historią i nietypowymi bohaterami.

"Arystokratka w ukropie" opowiada o dalszych zmaganiach mieszkańców i pracowników Kostki z problemami na zamku i - rzecz...

Skutkiem ubocznym lektury, może być ból brzucha ze śmiechu.
Świetna rozrywka w najczystszej formie.

Dyskusje

1 458