Chłopiec z latawcem

Khaled Hosseini literatura piękna przyjaźń Afganistan
1914 ocen 180 opinii

1914 ocen

Opinie [1 035]

Niestety nie zachwyciła mnie ta książka. Miałam ją na swoim TBR od ponad roku i słyszałam wiele pochlebnych opinii. Może oczekiwałam zbyt wiele. Ta pozycja nie jest zła, po prostu nie sprostała moim oczekiwaniom. Nie mniej i tak warta poznania.
Miłego czytania!

Ta książka złamała mi serce milion razy. Warto było.

Ktos mi polecił jako świetna książkę, więc miałam spore oczekiwania. Wydaje mi się jednak, że o ile pomysł na fabułę był dobry - ciekawa historia, konstrukcja postaci, tło historyczne, to jednak ckliwość rodem z amerykańskiej telenoweli, zepsuła mi trochę te opowieść.

Tyle emocji! Brak mi słów co chcę wyrazić. To było niesamowite przeżycie. Tyle wzruszenia!
Zawsze po przeczytaniu takich książek dziękuję że moje życie jest takie normalne, że nie muszę dokonywać dramatycznych wyborów, że mam to co mam i jestem z tym szczęśliwa. Piękna książka o miłości, o stracie. Dziękuję :)

Bardzo emocjonalna (i zarazem emocjonująca) lektura. Mocna powieść o trudnych relacjach międzyludzkich w innej niż nasza kulturze. Historia o bezlitosnej karmie, konsekwencjach, jakie mogą nieść za sobą niefortunne wybory nawet w wieku dziecięcym. Wina i odkupienie, zdrada i zadośćuczynienie. A to wszystko w realiach wojny i zmian ustrojowych ostatnich kilkudziesięciu lat...

Ogromna dawka emocji. Książka bardzo smutna. Dla mnie nowość, ponieważ dotąd nie wgłębiałam się w powody takich a nie innych zachowań wyznawców Islamu. I niestety nadal trudno mi je zrozumieć. Jak wspomniałam w mojej notatce do reportażu "Dwie siostry" trudno jest objąć rozumem te podziały w islamskim świecie. Najbardziej boli to okrucieństwo usprawiedliwiane imieniem...

‘Chłopiec z latawcem’ to cudowna opowieść o męskiej przyjaźni, o więzi rodzinnej, o szacunku i honorze i o wybaczaniu. Historia chłopców Amira i Hasana zaczyna się w królewskim Afganistanie, zanim stał się areną nieludzkich walk. Piękny obraz tego kraju sprzed działań wojennych sprawia, że człowiekowi robi się przykro i nieswojo, że to już nigdy nie wróci. Patrząc na...

Ciężko mi ocenić książkę. Prosty język ale...bardzo emocjonalny. Bardzo wzruszająca

2049

Na półkach: , , , , ,

"Chłopiec z latawcem" to piękna opowieść o przyjaźni, wojnie, okrucieństwie losu, ale też o bezdusznych ludziach, o błędach młodości i o życiowych wyborach. Poznajemy Afganistan, jego dosyć świeżą, ale jednocześnie bolesną historię, kulturę, religię i obyczaje tam panujące.

Jest to wspaniała opowieść o dwóch nastoletnich chłopcach. To historia przyjaźni i zdradzie, a także o kłamstwach. Powieść to również obraz Afganistanu z lat 70 - tych. Autor opisuje kawał historii tego kraju, zachowania jego mieszkańców, relacje międzyludzkie, emocje. Ta cała zawierucha powoduje, że obywatele doświadczają ogromnej biedy, strachu, zwiększa się...

Dyskusje

10 568