Chłopiec z latawcem

The Kite Runner
literatura piękna
Maria Olejniczak-Skarsgard
Khaled Hosseini literatura piękna przyjaźń Afganistan

Przepiękna książka o przyjaźni, miłości, walce z własnymi demonami i odkupieniu.

Wciągająca, poruszająca, po prostu piękna. Zapamiętam ją na długo.

Dawno nie czytałam tak wciągającej książki, która z pewnością zostawi emocjonalny ślad w moim sercu na dluugo... Bardzo polecam.

Na półkach: , , , , , ,

Przepiękna, poruszająca opowieść o fundamentalnych wartościach takich jak przyjaźń, miłość, odpowiedzialność umieszczona w realiach Afganistanu lat siedemdziesiątych. Historia dwóch chłopców bogatego Amira i biednego Hassana, którzy w dzieciństwie większość czasu spędzali razem, a których późniejsze losy były już rozdzielone. Pewne wydarzenie z dzieciństwa będzie miało...

Ludzie często słysząc ‘Afganistan’, myślą ‘terrorysta’ – do dziś też tak myślałem.
Stereotypy zabijają myślenie – nie dajmy się codziennie zabijać.
Historia tragiczna, ale i pouczająca; mądrze przekazana.
Książka… dla mnie, niemalże wybitna - pozostawi po sobie ślad.

Książka jest bardzo dobrze napisana stylistycznie. Temat nie łatwy a mimo to nie zmęczył mnie i nie został on przedstawiony tendencyjnie. Autor powieści wykonał kawał dobrej roboty. Mało tego klasa wyłania się z każdego zdania. A fabuła i morał jasność oczywista. Ciesze się że poświęciłam czas tej pozycji.

🌺Chłopiec z latawcem to przejmujący i wzruszający opis tragedii Afganistanu w wymiarze narodowym i osobistym.

💫O dużej sile powieści świadczy dbałość o realia, począwszy od opisu kraju, jego sytuacji politycznej kultury i tradycji.
Bohaterzy ukazani są w sposób wielowymiarowy, postacie są wyraziste i niezwykle prawdziwe.

🙆🏼‍♀️Autor ukazuje wiele dylematów, bohaterowie...

O „Chłopcu z latawcem” napisano już wiele. Od siebie dodam tylko, że książka pochłonęła mnie i rozłożyła na łopatki. Nie dała ani chwili na złapanie oddechu i jakiekolwiek wytchnienie. Wyprowadza ze strefy komfortu i myślę, że nie da jej się zapomnieć nigdy. Znakomita!

Mam mieszane uczucia co do tej książki. Z jednej strony nie urzekła mnie ta historia a główny bohater sprawiał że miałam ochotę mu przywalić z drugiej jednak przyjemnie mi się to czytało a na zakończeniu łzy napłynęły mi do oczu i poczułam jakąś dziwną ulgę.
Dobra ale nie na tyle aby ją ubóstwiać.

Jejku... Przyjemnie ją czytać. Nie ma długich opisów. Fajna :)

Dyskusje

9 894