Dzikie serce

Okładka książki Dzikie serce Moira Young
Okładka książki Dzikie serce
Moira Young Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Kroniki czerwonej pustyni (tom 2) fantasy, science fiction
Kroniki czerwonej pustyni (tom 2)
Rebel Heart
Egmont Polska
2014-10-08
2014-10-08
2012-10-30
Anna Klingofer
Moira Young antyutopia Kroniki czerwonej pustyni postapokalipsa

Mam wrażenie że książka skończyła się zanim zaczęła się jakaś akcja. Ta pozycja jest jak linia prosta, żadnych wzlotów, żadnych upadków. Cały czas to samo tempo, nie ma zwrotów akcji, ani nic co by czytelnika zachęciło, zaciekawiło, zdziwiło. Żałuję, że nie ma żadnych opisów tego co się stało, co za apokalipsa zniszczyła świat. Co jakiś czas jest tylko wzmianka o tym że była, że ludzie zginęli, ale w takim razie skąd wzięli się Ci którzy obecnie żyją?

Poprzedni tom bardzo mi się podobał. Była to jedna z lepszych fantastyk, jakie przeczytałam. Tamta część skończyła się w taki sposób, że od razu chciałam sięgnąć po kolejny tom, dlatego też nie mogłam się doczekać czytania tej książki.

Jednak bardzo mnie ona rozczarowała. Oczekiwałam chociaż wyrównanego poziomu, a tutaj naprawdę się zawiodłam. Główna bohaterka mnie irytowała, jednak przyzwyczaiłam się do tego już w poprzednim tomie. Natomiast jej brata po prostu nie mogłam znieść. Rozumiem, że wiele przeszedł i chciał się opiekować Sabą, ale jednak zachowywał się w taki sposób, że czytać momentami o tym nie mogłam.

Nie podobało mi się to, w jaki sposób potoczyła się historia. Autorka bez sensu wszystko pokomplikowała. Może w kolejnej części wszystko się wyjaśni, jednak muszę powiedzieć, że ta książka bardzo mnie rozczarowała. Jest mniej akcji, a ciągle tylko jakaś podróż, której potem jest już zwyczajnie za dużo.

Mimo wszystko nie była to zła powieść. Po prostu w porównaniu do 1 części wypada gorzej.

Eee.. w porównaniu do pierwszej części to mnie za bardzo nie powaliła. Autorka miała pomysł i niby dobrze poprowadziła całą akcję. Ale... główna bohaterka strasznie zaczęła mnie irytować... W pewnym momencie czytałam, bo głupio było skończyć w połowie. Główna bohaterka jest również narratorem, więc nie miałam możliwości, aby od niej odpocząć ;p To mi zabrało całą radość czytania. Wątek Jacka został niedopracowany... było go zdecydowanie za mało. Po przeczytaniu nie wiem czy się zdecyduję na przeczytanie ostatniej części :/

"To, co ci się przydarza, zmienia cię. Na dobre czy złe, jesteś odmieniony na zawsze. Nie ma powrotu. Nieważne, ile łez byś wylał."

Druga część Kronik czerwonej pustyni muszę przyznać, że trzyma poziom. Na początku sobie myślałam: hmm znalazła już brata to jaki w tej części będzie główny cel jej przygód/wędrówek? No ale jak widać pani Young mnie miło zaskoczyła.
Jeśli spodobała się wam pierwsza część polecam kontynuować opowieść o Sabie.
Moja ocena: 5/6!

Jeśli...

Ten tom zdecydowanie lepszy od poprzedniego. Akcja się rozwija i lepiej się czyta. Główna bohaterka nadal troszkę irytuje, ale zdecydowanie przebija ją inna postać. Nie chce spoilerowac, więc nie powiem jaka.

Polecam, książka bardzo dobra :)

Polecam, książka bardzo dobra :)

Niezła opowieść. Dobrze się czyta

Niezła opowieść. Dobrze się czyta

Gdy świat się rozpada, są tacy, którzy próbują złożyć go na powrót - czasem stosując brutalne metody. Ale nie każdy łatwo się temu podporządkowuje. Pasjonujący dalszy ciąg przygód Saby.

Przykro mi, że znowu muszę napisać, że coś mi się nie podoba, że ta książka mi się nie podoba. Bo myślałam, że polubię te serie. Podeszłam do niej z dość pozytywnym nastawieniem, a wracam z dość negatywnym. Mamy tutaj potencjał na coś naprawdę świetnego. Wątek świata, który prawdopodobnie powstaje po upadku naszej cywilizacji jest genialny i można było go świetnie poprowadzić. W drugim tomie pojawia się też więcej ciekawych postaci, które świetnie można by wykorzystać do stworzenia bardziej angażującej fabuły. Ponieważ ta, która jest nam przedstawiana w książce jest dość monotonna. Co do głównej bohaterki jest jeszcze gorzej niż wcześniej, jej bezmyślność i egoizm po prostu mnie rażą. Nie rozumiem czemu ci wszyscy ludzie za nią podążają, co w niej widzą. Jak dla mnie jest godna pożałowania. Nie wiem też, czy czytać kolejny tom. Bo z jednej strony ciekawi mnie jak to się skończy, a z drugiej chyba to nie jest warte mojego czasu.

Autorka zdecydowanie mocno postawiła nacisk na aspekt duchowy i emocjonalny tego, co dzieje się z główną bohaterką. Aczkolwiek z przykrością stwierdzam, że główna bohaterka nie jest tego zabiegu warta. Jest wewnętrzna siłą z tomu pierwszego tutaj przeobraża się w chaos, kompletny egoizm i irracjonalne decyzje (wątek DeMalo? Like WTF, cała książkę dziewczyna goni za Jackiem, a przy jednym załamaniu z nerowym idzie że swoim najgorszym wrogiem do łóżka...). Wszyscy się od niej odsuwają i potępiają (i słusznie!),niektórzy niestety giną...
Jedyne co trzymało mnie przy tej książce to wątki poboczne i motyw "zdrady" Jacka i pewne drobne zrozumienie dla DeMalu i jego pomysłu Nowego Edenu - pewnie przeczytam ostatni tom żeby wiedzieć jak wszystko się skończy, ale książki raczej nie polecam.
5/10

• 2015