Podróż po miłość

2007-01-01
978-83-60376-18-8
Ryszard Turczyn
miłość

Książka o zakompleksionej szczęściarze, która aby zdecydować czego chce w życiu jedzie na Majorkę i w ciągu tygodnia zmienia zdanie o sobie,związku,miłości i potrzebach. A jednocześnie to takie szorstkie jak papier ścierny. Nie ma potrzeby czytać. Wystarczy,że ja to zrobiłam w ramach czyszczenia półek.

mi się bardzo podobała, ale ja lubię takie romatyczne ksiązki

mi się bardzo podobała, ale ja lubię takie romatyczne ksiązki

Lekka, zabawna, z morałem.

Lekka, zabawna, z morałem.

Po książkach pełnych refleksji i morałów miałam ochotę zabrać się za coś luźnego, z humorkiem, coś na zupełnie odprężenie się. Czy znalazłam coś takiego w tej książce, napiszę za chwilę.
Lektura ta stała na półce mojej przyjaciółki, już dość długi czas. Została kupiona na jakimś bazarku dosłownie za grosze. Ja zaś mam tendencję do przeglądania co jakiś czas książek moich koleżanek. A nóż mają coś nowego, wartego przeczytania!

Trzydziestolatka z nieciekawą fryzurą, lekką nadwagą znudzona swoim dotychczasowym życiem. Anabella od kilku lat ma tego samego faceta, a jej życie to jedna wielka monotonia. Pewnego razu rzuca wszystko, pakuje walizkę (którą potem gubi na lotnisku) i wylatuje na Majorkę. Tam nazywa spotyka przystojnego młodzieńca, który zwie ją Stella, a także przekonuje się jaki świat potrafi być mały.

Przez cały czas książka przypominała mi znaną wszystkim Bridget Jones. Była napisana w podobnym stylu, lekko i z humorem. Po książkach z morałami liczyłam na właśnie coś takiego. Bella (a może Stella?) była bardzo przyjazną postacią. Trochę zakręconą, czepiającą się i zazdrosną, ale sympatyczną. Zdenerwowało mnie jednak, że była na tyle naiwna, że po przeczytaniu kilku linijek pewnej książki, postanowiła się spakować i wyjechać, aby przeżyć jakąś przygodę. Zostawiła więc swojego chłopaka w domu i pojechała, nie mówiąc mu o wyjeździe osobiście. Wyłączyła telefon i oderwała się od świata. Poznała przystojniaka, który ją zauroczył, poznała nowe znajome (i tu można się przekonać, że świat mimo swoich rozmiarów jest bardzo mały),jednak czegoś jej brakowało. Może to tęsknota? Jak wszyscy dobrze wiemy, takie książki przeważnie kończą się happy endem. Bella zrozumiała z kim chce spędzić resztę życia i można powiedzieć, że wszystko skończyło się po jej myśli.

Typowa lekka lekturka na każde wieczory.

na początku miałam ochotę odłożyć tę książkę, ale pewne skojarzenia spowodowały, że czytałam dalej - mniej więcej od połowy się nawet wciągnęłam --> ogólnie jednak uważam książkę za kiepsko napisaną i przewidywalną

Raczej marna ta "Podróż po miłość" i niestety, ale szkoda czasu na czytanie takich głupot.

Główna bohaterka to zakompleksiona trzydziestolatka, znudzona życiem, a przede wszystkim swoim związkiem. Dziewczyna postanawia osłodzić sobie rutynę podróżą na Majorkę, gdzie oczywiście przejrzy na oczy i stwierdzi, że jej życie wcale nie jest takie złe, wieczny narzeczony też jest niczego sobie, a jej kompleksy są wyolbrzymione.

Liczyłam, że książka będzie przyjemną, lekką, napisaną z poczuciem humoru lekturą z serii dla kobiet, tymczasem na ponad dwustu stronach mamy jakieś wywody niespełnionej i niewiedzącej czego chce dziewczyny. Niestey poczucie humoru znikome i lekkości tez brakuje. Strata czasu!

• Powieść obyczajowa
  • Sprzedam/Wymiana
  • W kolejce do przeczytania :)
  • Własne
  • Na wymianę/sprzedaż