Chrystus wylądował w Grodnie (Ewangelia Judasza)

Okładka książki Chrystus wylądował w Grodnie (Ewangelia Judasza) Uładzimir Karatkiewicz
Okładka książki Chrystus wylądował w Grodnie (Ewangelia Judasza)
Uładzimir Karatkiewicz Wydawnictwo: Oficyna 21 powieść historyczna
powieść historyczna
Хрыстос прызямліўся ў Гародні
Oficyna 21
2012-01-01
2012-01-01
Małgorzata Buchalik
Białoruś Grodno Judasz inkwizycja kronika Białej Rusi chłopski Chrystus arcydzieło białoruski Uberto Eco

Okładka książki Wschód wolności. Antologia współczesnej literatury białoruskiej Andrej Chadanowicz, Julia Cimafiejewa, Krzysztof Czyżewski, Uładzimir Karatkiewicz, Artur Klinau, Emilia Walczak
Wschód wolnośc... Andrej Chadanowicz,...
Okładka książki Walc z kukułką Taken Alimkułow, Natalia Baranskaja, Mussa Batczajew, Kir Bułyczow, Anatol Czernousow, Jarosław Gołowanow, Fazil Iskander, Jurij Jakowlew, Uładzimir Karatkiewicz, Jurij Rytcheu, Wasilij Szukszyn, Piotr Wielgin, Wiera Zabiałowa, Oleg Żdan, Ilia Zwieriew
Walc z kukułką Taken Alimkułow, Na...
Okładka książki Literatura na Świecie nr 11/1982 (136) Ryhor Baradulin, Aleksander Barszczewski, Danuta Biczel-Zahnietawa, Janka Bryl, Wasil Bykau, Sokrat Janowicz, Eugeniusz Kabatc, Uładzimir Karatkiewicz, Aleksiej Karpiuk, Jakub Kołas, Janka Kupała, Borys Mozajew, Florian Nieuważny, Redakcja pisma Literatura na Świecie, Janka Sipakou, Maksim Tank, Jurij Trifonow
Literatura na ... Ryhor Baradulin, Al...

Kolejne cudo w wykonaniu Karatkiewicza. W zasadzie to chyba jedyna jego książka przetłumaczona na polski, a szkoda, bo jest to światowa czołówka powieściopisarstwa. Wspaniały research, intertekstualność, nawiązania i sama fabuła. Zwroty akcji są logiczne, nie przeszkadzają, są "sprytne". Opowieść nie pozwala się oderwać i w efekcie te prawie 500 stron idzie w błyskawicznym tempie.
Mistrzostwo powieści historycznej, polecam wszystkim, którzy chcą zacząć przygodę z białoruską literaturą!

Opisana w książce historia poprzetykana fragmentami starych białoruskich kronik sprawia wrażenie autentycznej. Po prostu wyśmienita lektura!

• Literatura białoruska
  • Współczesna proza zagraniczna
  • Literatura ukraińska (i białoruska)
  • Literackie wariacje
  • Y-drugi plan
  • Ex libris

Dodaj cytat z książki Chrystus wylądował w Grodnie (Ewangelia Judasza)