Rzeźnik drzew

Andrzej Pilipiuk Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Światy Pilipiuka (tom 3) fantastyka, fantasy, science fiction
2013-10-31
2009-05-15
Fabryka Słów
literatura polska opowiadania
Światy Pilipiuka (tom 3)
fantastyka, fantasy, science fiction
2013-10-31
literatura polska opowiadania

Przyjemne opowiadania. Lekkie i fajne do poduszki

Tak wygląda najlepsza forma Pilipiuka - świetne pomysły rekompensują słaby warsztat.

Światy Pilipiuka niezmiennie reprezentują wysoki poziom. Mi najbardziej podobają się historie o dr Skórzewskim (o którego troche sie boję po lekturze) oraz o alternatywnej historii z polską mocarstwowością ;)

DNF 55%.

Trochę słabe te opowiadania w porównaniu do innych zbiorów Pilipiuka.

Chyba nie przepadam za opowiadaniami. Niby dobre, niby mocne, ale tyle w nich wszystkiego, że swobodnie by można z niemal każdego zrobić osobną powieść. Dla mnie trochę przeładowane.

Jak to u Pilipiuka: raz śmieszno, raz straszno, a czasem i tak i tak. Poziom opowiadań różny, choć większość mi się podobała. Najmniej przypadły mi do gustu "Szantaż" i, o dziwo, opowiadanie z jednym z moich ulubionych bohaterów "Światów Pilipiuka", doktorem Skórzewskim, czyli "Ślad oliwy na piasku". Rozśmieszyło mnie "Szkolenie". Najbardziej się spodobały: "Teatralna...

Mam problem z ocenianiem twórczości Pana Andrzeja. Bo z jednej strony czyta się te opowiadania całkiem przyjemnie, gdzie pojawiają się znane z innych tomów postacie (vide doktor Skórzewski). Do tego intrygująca, trwała okładka w formie swoistego digipacka :-) Ale z drugiej strony ten tuzin opowiadań nie zostaje na dłużej w pamięci, no może poza tytułowym oraz „Teatralną...

Dosyć nierówny zbiór opowiadań, niemniej- czyta się go bardzo gładko i sprawnie. Zdecydowanie najsłabszy "Bunt szewców" obniżył notę o 1 oczko. Rozwleczona, nudna dłużyzna. "Poddasze", "Rzeźnik drzew" czy "Operacja Jajca" natomiast- bardzo fajne, lekkie a zarazem intrygujące czytadło.

Wchodzi elegancko, są opowiadania słabsze i lepsze, książka znajdzie wielu odbiorców.

"Rzeźnik drzew" jest to czwarty zbiór opowiadań Andrzeja Pilipiuka, jaki miałem okazję przeczytać. Rozgrywają się one w różnych miejscach i czasach, różnią się tematyką, jednak łączy je atmosfera psychodelii. ciemności i grozy. Jest tu mnóstwo zwrotów akcji, a niekiedy i zaskakujących puent. Można w nich dostrzec też mieszanie się rzeczywistości ze światem fantastyki. ...

Dyskusje

5 630