Sprawa Münstera

Håkan Nesser Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Komisarz Van Veeteren (tom 6) Seria: Czarna seria kryminał, sensacja, thriller
Münsters fall
Data 1. wydania:
2012-01-01
Elżbieta Ptaszyńska-Sadowska
Czarna Owca
literatura szwedzka Van Veeteren
Münsters fall
Komisarz Van Veeteren (tom 6)
kryminał, sensacja, thriller
Elżbieta Ptaszyńska-Sadowska
Czarna seria
literatura szwedzka Van Veeteren

Trochę brakuje Van Veeterena i to widać. Ale za bardzo narzekać nie ma co. Jest OK.

W tej części nieco bliżej możemy poznać metody pracy znanego nam już z wcześniejszych części Munstera.

"Waldemar Leverkuhn został zamordowany wieloma głębokimi pchnięciami noża w tułów i szyję. Dokładną liczbę ciosów ustalono na dwadzieścia osiem, ale podczas zadawania ostatnich dziesięciu - dwunastu ofiara prawdopodobnie już nie żyła. Nie stwierdzono stawiania oporu przed...

Jak w przypadku pozostałych części z fikcyjnego miasta. Zakończenie - mistrzostwo Świata.

Typowy dla Nessera klimat, typowa Północ Europy. Dobra pozycja na weekend. Śledztwo prowadzone przez Munstera, bo Van Veeteren jest już na emeryturze. Mało wątków obyczajowych i w tle zbrodnie i krzywdy domowego zacisza, które mają ujście długo, długo później - warto :)

Komu przeszkadzał emeryt, że musiał zginąć od ciosów zadanych nożem. Czy powodem jego śmierci jest wygrana w loterii. W zastępstwie komisarza Van Veeterena śledztwo prowadzi inspektor Munster.
Muszę przyznać, że tym razem autor zaskoczył mnie pozytywnie. Wszystko jest tak jak powinno być, fajna fabuła, nietuzinkowi bohaterowie no i śledztwo ... śledztwo, które się trochę...

Skandynawski kryminał. W zasadzie to wszystko co trzeba napisać by się zorientować o co chodzi. Sympatyczne czytadło, bez większych niespodzianek.

Tym razem kryminał z epizodycznym udziałem komisarza Veeterena.
Moim zdaniem nie wyróżnia się zbytnio, dlatego tylko 5 gwiazdek, choć oczywiście ciekawe wątki obyczajowe i zmaganie się współpracowników komisarza ze zwykłymi, ludzkimi problemami.
Bardziej przemawia do mnie osoba komisarza Barbarottiego.

W porównaniu do wcześniejszych książek Nessera to była najlepsza.

Nesser po raz kolejny mnie nie zawodzi. 4 starych przyjaciół wygrywa w totka pokaźną sumkę, niedługo potem jeden z nich zostaje zamordowany a drugi ginie w niewyjaśnionych okolicznościach.... Co się stało? Czytelnik podąża za autorem w śledczą podróż pełną fałszywych tropów i nie popartych dowodami domysłów. Bohaterów- policjantów śledczych nie da się nie lubić choćby za...

Świetna szkoda, że tak mało Van Veeterana. Mega zamieszanie koniec do przewidzenia, ale tak czy siak dobra. (:

Dyskusje

• 2014