Wiedeńska gra

Patronat LC
Carla Montero literatura piękna 384 str.
Una dama en juego

literatura piękna
literatura hiszpańska

Kup książkę

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Satysfakcja gwarantowana nazwiskiem Montero!

38 Link do recenzji

Słuchałam jako audiobooka. Początek był trudny, ale później nie mogłam się doczekać chwil w aucie by znowu włączyć powieść. Są w niej pewne nieścisłości i niedomówienia, ale to ciekawa książka

Wow. Chyba tyle jestem w stanie powiedzieć. Książkę czyta się jednym tchem, traci się przy niej poczucie czasu i zapomina się iść na zumbę... Historia trzymała w napięciu do samego końca, nawet jak myślałam, że już wiem co będzie dalej - po kilku stronach okazywało się, że jednak nie wiem. Z pewnością sięgnę po inne książki tej autorki :)

Jedyne co odpowiadało mi w tej książce to narracja która prowadzona jest z punktu widzenia różnych bohaterów.

Nie wiem co napisać, bo książka bardzo dziwna w odbiorze. Niby fabula ok a czytanie bylo istna meczarnia. Nie polecam

Przyznam, że nie jest to arcydzieło. Nie dorównuje także "Szmaragdowej tablicy", ale jest w tej książce czar i urok. Dla mnie za sprawą pięknej Isabel, jej namiętności, odwagi i inteligencji, Karla- nieuświadomionego romantyka (mój ulubiony typ mężczyzny), Richarda- dżentelmena w każdym calu, a także miejsc, w których się odbywa: zamek Brunstriech, paryskie poddasze, a...

Elegancka, sensacyjna i egzotyczna - taka jest szpiegowska historia uwieczniona w "Wiedeńskiej grze". Chociaż niektórym przeszkadza "chaos, nieuporządkowana fabuła", osobiście uważam, że nadaje to książce wyszukanego uroku. Można dać się oczarować i na dłuższa chwilę zanurzyć w mistycznym, wysublimowanym świecie tej "gry dżentelmenów".

Jestem pozytywnie zaskoczona książką Montero. Sama fabuła - mało wciągająca, ale jestem urzeczona stylem autorki: jest elegancki i lekki. "Wiedeńską Grę" czyta się z przyjemnością; słowa w niej po prostu płyną. Jeśli ktoś ceni piękny język (nawet kosztem atrakcyjności fabuły) może śmiało po tę książkę sięgnąć :-)

Chaos, przeładowanie wątków, kuriozalna fabuła.
Autorka chciała upchnąć w swojej powieści ile się da. Mamy tu więc tajemniczą sektę, inspirowaną hinduskimi wierzeniami, walkę europejskich wywiadów, zamek żywcem wyjęty z „Drakuli” i romans w stylu (o zgrozo) „50 twarzy Greya”. Wszystko to porządnie wymieszane i okraszone egzaltowanym stylem.
Forma powieści, czyli listy...

Pierwsza książka której początek mnie wymęczył, 80 stron jakbym czytała wykład ;) Zastanawiałam się nawet nad tym żeby ją zostawić ale się zawzięłam doczytam, doczytam i tu nagle zwrot akcji jeden z bohaterów ma moje nazwisko i nie jest to postać pozytywna ;) Kolejne strony już mnie pochłonęły daje 6 gwiazdek za nudny początek.

(...)Po przeczytaniu książki mam mieszane uczucia. Najpierw strasznie się wynudziłam, praktycznie do połowy książki nic się nie działo. Niejednokrotnie miałam ochotę odłożyć tą lekturę na półkę i nie wracać do niej. Akcja przyspieszyła dopiero po zabójstwie jednego z gości. Do akcji wkracza policja i...

Dyskusje

1 113