Tajemnice zamku

Lucinda Riley Wydawnictwo: Albatros literatura piękna
The Lavender Garden (The Light Behind the Window)
Data 1. wydania:
2012-08-01
Anna Esden-Tempska
Albatros
kobieta rodzina arystokracja tajemnica poszukiwania teraźniejszość
The Lavender Garden (The Light Behind the Window)
literatura piękna
Anna Esden-Tempska
kobieta rodzina arystokracja tajemnica poszukiwania teraźniejszość

Nie ukrywam, iż uwielbiam książki tej autorki. Po raz kolejny akcja umiejscowiona w teraźniejszości i przeszłości... tu w okresie II wojny światowej. Fantastyczne kreacje bohaterów i niesamowita historia, nie tylko rodzinna. Gorąco polecam !

Ostatnio los mi sprzyja, bo udało mi się zdobyć w bibliotece kolejną książkę Lucindy i tym razem trafiło na ,,Tajemnice zamku”. Była to klimatyczna lektura, pasująca akurat na ten wakacyjny czas. Wciągnęła mnie od samego początku tak, że nie mogłam się oderwać. Chyba najbardziej zainteresowała mnie historia Connie, która zostaje wysłana do Francji w roli szpiega i trafia w...

Książka jak dla mnie bardzo słaba. Początek nawet wciągający przedstawia nam czasy współczesne. Historia przejęcia przez Emilie zamku po zmarłej matce i poznanie Sebastiana. Następnie książka przenosi nas w przeszłość. Tu spotykamy się z obszernymi, ciężkimi i przytłaczającymi opisami szpiegowstwa i wojny. Jak dla mnie były one zbyt długie i trudne do przebrnięcia dlatego...

Bardzo fajna,wciągająca książka. Ciekawie opisane losy bohaterów z dwóch czasów teraźniejszych i wojennych. Szybko i z ciekawością się czyta,Polecam.

Na półkach: , , , ,

Moje kolejne spotkanie z książką autorstwa Lucindy Riley.

Tym razem poznajemy losy żyjącej w czasach współczesnych Emilie, która musi zmagać się z problemami
po śmierci matki oraz tajnej brytyjskiej agentki w czasach II wojny światowej Constance.
Zdecydowanie o wiele bardziej bliższa mojemu serxu była historia Angielki - pokaza tutaj została
przemiana jaką przeszła...

Akcja toczy się w dwóch realiach czasowych: współczesnych i w czasach II wojny światowej. Niebezpieczeństwo wojny, okupacja i walka wywiadu łączy ze sobą dwie rodziny i wciąga czytelnika w zawiłości ludzkich charakterów. Przeczytana jednym tchem.

+!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Aż do połowy książki nie byłam przekonana.... ale koniec końców, jest to kolejna bardzo udana powieść mojej ulubionej pisarki

Na półkach: , , , , , ,

Akcja dziejąca się w czasach wojny i we współczesnych.Wartka akcja,trzyma w bardzo dobrym napięciu.
Przepiękna,wciągająca i mądra książka chwyta za serce.Styl pisarki Lucindy Riley świetny,przyjemnie się czyta jej książki.

Piękna powieść. To moje pierwsze spotkanie z autorką i na pewno nie ostatnie. Akcja toczy się dwutorowo - obecnie i w czasach II wojny światowej.
Emilie to bohaterka czasów współczesnych nieco zagubiona w swoim świecie, stroniąca od ludzi. Poznajemy ją kiedy opłakuje śmierć swojej matki i zostaje jedyną dziedziczką fortuny .
Constance to agentka brytyjskiego wywiadu,...

Dyskusje

• 2019