Tajemnice zamku

Lucinda Riley Wydawnictwo: Albatros literatura piękna
The Lavender Garden (The Light Behind the Window)
Data 1. wydania:
2012-08-01
Anna Esden-Tempska
Albatros
kobieta rodzina arystokracja tajemnica poszukiwania teraźniejszość
The Lavender Garden (The Light Behind the Window)
literatura piękna
Anna Esden-Tempska
kobieta rodzina arystokracja tajemnica poszukiwania teraźniejszość

Z jednej strony nienawiść, wojna, śmierć, zdrada, tajemnice, brutalność, a z drugiej miłość, nowe życie, lojalność aż po grób, nadzieja, poświęcenie, wspólne dobro. I do tego wszystko dzieje się w większości w pięknej Francji. Coś pięknego. Niesamowita historia, bardzo wzruszająca i idealnie trafiona w mój gust literacki :) Z całego serca polecam każdemu!

Super

Nie było dla mnie żadnym zaskoczeniem, że kolejny tytuł mojej ulubionej autorki okaże się strzałem w przysłowiową dziesiątkę.
Niestety, powieść okazała się ostatnią, dostepną dla mnie do przeczytania książką z repertuaru tej autorki, ponieważ wszystkie inne tytuły już mam za sobą. Pozostaje mi już tylko czekać na kolejne i mam nadzieję, że będzie ich jeszcze wiele.

A tak...

Po prostu dobra książka. Ma to, co lubię czyli tajemnice z przeszłości, które łączą się z teraźniejszością. Wątek współczesny łączy się z czasami drugiej wojny światowej. Szkoda, że mimo tego, iż czyta się ją szybko i jest dobrze napisana, nie wywołała we mnie wypieków na twarzy ani emocji, których oczekiwałam. Zakończenie, niestety, przewidywalne, co mnie zawsze rozczarowuje.

Historia brytyjskiej szpieg okresu II wojny światowej staje się pretekstem dla opowieści o "dobrym Niemcu" i "złym Niemcu".
Fragment z czasów współczesnych mniej satysfakcjonujący: naiwna główna bohaterka, zbyt wyidealizowany obiekt jej końcowych westchnień.
Klimat powieści wyjątkowo przypadł mi do gustu - książkę oceniam na 7,5 - ale brakowało mi zamknięcia kilku wątków...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nie ukrywam, iż uwielbiam książki tej autorki. Po raz kolejny akcja umiejscowiona w teraźniejszości i przeszłości... tu w okresie II wojny światowej. Fantastyczne kreacje bohaterów i niesamowita historia, nie tylko rodzinna. Gorąco polecam !

Ostatnio los mi sprzyja, bo udało mi się zdobyć w bibliotece kolejną książkę Lucindy i tym razem trafiło na ,,Tajemnice zamku”. Była to klimatyczna lektura, pasująca akurat na ten wakacyjny czas. Wciągnęła mnie od samego początku tak, że nie mogłam się oderwać. Chyba najbardziej zainteresowała mnie historia Connie, która zostaje wysłana do Francji w roli szpiega i trafia w...

Książka jak dla mnie bardzo słaba. Początek nawet wciągający przedstawia nam czasy współczesne. Historia przejęcia przez Emilie zamku po zmarłej matce i poznanie Sebastiana. Następnie książka przenosi nas w przeszłość. Tu spotykamy się z obszernymi, ciężkimi i przytłaczającymi opisami szpiegowstwa i wojny. Jak dla mnie były one zbyt długie i trudne do przebrnięcia dlatego...

Bardzo fajna,wciągająca książka. Ciekawie opisane losy bohaterów z dwóch czasów teraźniejszych i wojennych. Szybko i z ciekawością się czyta,Polecam.

2047

Na półkach: , , , ,

Moje kolejne spotkanie z książką autorstwa Lucindy Riley.

Tym razem poznajemy losy żyjącej w czasach współczesnych Emilie, która musi zmagać się z problemami
po śmierci matki oraz tajnej brytyjskiej agentki w czasach II wojny światowej Constance.
Zdecydowanie o wiele bardziej bliższa mojemu serxu była historia Angielki - pokaza tutaj została
przemiana jaką przeszła...

Dyskusje