Przy dziecięcym stole

Okładka książki Przy dziecięcym stole
Michael Ondaatje Wydawnictwo: Świat Książki Seria: Mistrzowie Prozy literatura piękna
literatura piękna
Bohdan Maliborski
powieść kanadyjska literatura kanadyjska
Inne

więcej Więcej

Wspomnienia z dzieciństwa przeplatane zdarzeniami późniejszymi. Piękna wciągająca proza.

Jeszcze czasami, dając komuś książkę, mówi się "Przyjemnej lektury!". W przypadku tej powieści tak właśnie się stanie. Nie zwlekajcie!

Książka ta wybitnie poruszyła moim sercem, biorąc pod uwagę również fakt jak łatwo było się w nią zagłębić. Narracja Michaela to dzieło sztuki i napewno sięgnę po kolejne książki tego autora, bo zagłębiłam się w postacie, o których mam wrażenie, że nadal niewiele wiem. Każdy znich skrywał jakąś tajemnicę i pokazywał, że ludzie nie są laleczkami wykreowanymi jak w simsach -...

"Każdego ranka o świcie zlizywałem sól z relingu, przekonany, że potrafię odróżnić smak Oceanu Indyjskiego od smaku Morza Śródziemnego." (s.214)
Więc tak smakuje dzieciństwo, tajemnica dzielona z innymi, chłosta sztormu, dojrzewanie. A raczej tak może smakować.
Rzeczywiście Ondaatje ma dar narracji: kilkoma słowami tworzy portret człowieka tak realnego, jakby stał tuż...

• W kolejce
  • Literatura piękna