Łódź na mapach 1793-1939

Łódź historia Łodzi plany Łodzi urbanistyka
historia
978-83-927666-3-6
Łódź historia Łodzi plany Łodzi urbanistyka

Najładniej w historii wydana książka o Łodzi. Dla mnie przede wszystkim graficzny majstersztyk. Jednocześnie historia pisana mapami. Na dodatek całość okraszona, co stanowi dodatkową wartość inspirującymi zdjęciami Jacka Kusińskiego - współautora.
Historyczną wartość stanowi sięgnięcie do źródeł i praca nad nimi. Praca na dokumentach przełożona została na świetnie opisany...

• Łódź
  • Chcę mieć