rozwiń zwiń

2012-01-01
2012-01-01
978-83-60911-08-2
teatr aktorstwo filozofia logika

Książka dla koneserów. Zawiera roczny cykl wykładów wygłoszonych przez Księdza Profesora Józefa Tischnera w roku akademickim 1982/83 w krakowskij Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej. Motywem przewodnim jest ludzki dramat.
Książka jest formą dyskusji między punktem widzenia Nietschego i Heideggera oraz innych filozofów, z licznymi odniesieniami do rzeczywistości.

Wykłady zostały spisane z taśm, na których zostały nagrane z zachowaniem formuły wykładu oraz języka "mówionego". Dygresja oraz charakterystyczny sposób, w jaki Ksiądz Tischner je prowadzi, wymagają od czytelnika nieustannego skupienia. Śledzenia toku wypowiedzi. Jednak jak zwykle treść nie rozczarowuje. Uczy myślenia, analizy i syntezy, szerokiego i wąskiego spojrzenia na pewne nasze sprawy, naszego ludzkiego dramatu.

Książka dla zainteresowanych. Polecam.

Wykłady...

Dodaj cytat z książki Współczesna filozofia ludzkiego dramatu. Wykłady