Moja wielka grecka przygoda

John Mole Wydawnictwo: Pascal literatura podróżnicza
It's all Greek to me. A Tale of a Mad Dog and an Englishman, Ruins, Retsina - and Real Greeks
978-837-642-05-16
Grecja wyspa plaża marzenia lato

Oficjalne recenzje i

Grecki Bob Budowniczy

[ 7 ] Link do recenzji

Spodziewałem się przygody przez duże P. tymczasem jest to dość monotonna opowieść o spełnianiu swej imaginacji raju na ziemi w postaci długotrwałego remontu zapadniętej ruiny starego domostwa. Finalnie to gniazdo i tak nie jest nazbyt przytulne. I właściwie nie nazbyt bogato zaprezentowano życie "po". Trochę ciekawych obserwacji socjologicznych, trochę zwyczajów i obrzędów....

Budowaliście kiedyś dom?A może chociaż remontowaliście zrujnowaną chatynkę,żeby zrobic z niej własny kawałek nieba?Jeśli tak,to zapewne spodoba Wam się książka Johna Mole'a,w której główny bohater-narrator przeprowadza się z rodziną do Grecji i tam zostaje właścicielem ruin domku w wiosce Chorio na wyspie Eubea.

A tak poważnie,to słodko-gorzka opowiesc o życiu w nowym...

Książka fragmentami szła mi topornie, fragmentami dość szybko.
Fajnie czytało się opisy przygód autora związanych z remontem domu, relacjami z Grekami, ale opisy historyczno-mitologiczne dla mnie były ciężkie do przebrnięcia i po prostu nudne.
Generalnie historia całkiem ciekawa.

A tak poważnie,to słodko-gorzka opowiesc o życiu w nowym...

Bardzo przyjemna, lekka i miła lektura, w sam raz na letni czas. John Mole przenosi nas do słonecznej, owianej bogatą historią Grecji, gdzie przedstawia nam w sposób zabawny swoją własną grecką przygodę. Zabawny, a jednocześnie ujmujący, niekiedy chwytający za serce oraz powodujący ukłony godne podziwu w stronę autora. Jednym słowem: w życiu nie ma rzeczy niemożliwych!

Po przeczytaniu książki jest się specjalistą odbudowy greckich zrujnowanych domów. Ciekawie .

Mole ciekawie opisuje swoje przeżycia w Grecji, wplata interesujące historie i wesołe momenty związane z odbudową domu i poznawaniem Grecji. Bardzo przyjemna książka do poczytania na plaży.

Polecam jeśli ktoś zamierza budować dom w Grecji. Generalnie zabawna i ciekawa, ale nie pamiętam już takiej książki, którą tak długo czytałam. Nie mogłam przez nią przebrnąć, niby niedługa, a nie mam w zwyczaju rzucać takich książek w kąt, to jakoś się udało.

Ciekawie opisane życie w Grecji. W niektórych momentach trochę nudno, ale dobrnęłam do końca. Mimo to czas uważam za niezmarnowany.

przewidywalna, trochę nudna... odłożyłam po połowie

Dyskusje

• Chcę w prezencie