Byłem ziemniaczanym oligarchą. Jak prowadzić biznes w Rosji i nie zwariować

John Mole Wydawnictwo: Carta Blanca Seria: Bieguny literatura faktu
I Was a Potato Oligarch: Travels and Travails in the New Russia
Ewa Kleszcz
Carta Blanca
Byłem ziemniaczanym oligarchą. Jak prowadzić biznes w Rosji i nie zwariować bieguny rosja ziemniaki restauracja
I Was a Potato Oligarch: Travels and Travails in the New Russia
Carta Blanca
literatura faktu
Ewa Kleszcz
Bieguny

Ogrom bogactwa kulturowego Rosji, niezwykle intrygującego społeczeństwa oraz historia wielkich przemian lat 90' sprowadzona do słabej formy kilkunastu infantylnych anegdotek wpędzających w zażenowanie. Jeżeli kogoś interesuje coś więcej niż teksty opisujące pomylenie głazu ze świniakiem czy awersję autora do ruskiej bani niech nawet nie patrzy w kierunku tej pozycji.

Zabawna, zabarwiona dużą szczyptą ironii, opowieść o Rosji i jego mieszkańcach.

Może to nie te dni?,może to wina upałów ? a może coś jeszcze innego ...?
Ogólnie jakoś książka nie przypadła mi do gustu ? I tak bywa ! Niech każdy sam przeczyta i oceni ;)

brytyjczyk chce robic interesyw w rosji, pokazuje obraz tego kraju lat 90

Wciąż jestem oszołomiona tą lekturą! Zawsze zdawało mi się, że „Rosja to nie kraj, Rosja to stan umysłu” więc zaciekawiona sięgnęłam po książkę, która miała mi choć troszkę przybliżyć absurdy panujące w tym ogromnym i niezwykle różnorodnym kraju.
Jakie było moje zdziwienie, kiedy dostrzegłam jak bardzo Polska i Rosja są do siebie podobne!
Zamiast za autorem śmiać się z...

Stek bzdur i niespecjalnie prawdopodobnych historii człowieka zachodu, który na początku lat 90 chciał robić biznes w Rosji. Jak dla mnie strata czasu. Niewymagająca lektura dla niewymagającego czytelnika.

Które z tych opowieści są prawdziwe?
Które są tylko podkoloryzowane?
W co wierzyć, a w co nie?
Czyta się jednym tchem - to jedyny fakt, co do którego nie mam wątpliwości :-)

Gdybym była czytelnikiem z Europy Zachodniej pewnie bardziej zadziwiłaby mnie ta historia. Po lekturze książki zostaje mi w pamięci następujący obraz Rosji:to kraj absurdów, łapówkarstwa, ludzi, którzy ciągle narzekają na system, biedę i siebie nawzajem. Ma jednak to miejsce też swoje uroki. Mieszkańcy nie stronią od zabaw hulanek i swawoli,są rubaszni,przywiązani do...

Prowadzenie własnego biznesu i związana z tym konieczność stawienia czoła wszelkim urzędniczym absurdom, może przyprawić o zawrót głowy. Gdy kilka lat po upadku ZSRR firmę w Rosji próbuje rozkręcić Anglik, może być tylko „zabawnie”.

John Mole był całkiem przeciętnym pracownikiem banku aż do dnia, w którym postanowił porzucić ciepłą posadę i zostać sławnym pisarzem....

Jesli ktos robil biznes w branzy restauracyjnej w Polsce w latach 90 to niech do tego dołoży jeszcze rosyjską duszę :)

• Rosja
  • Literatura faktu
  • Podróżnicze
  • E-book
  • Bieguny

John Mole Byłem ziemniaczanym oligarchą. Jak prowadzić biznes w Rosji i nie zwariować Zobacz więcej