Fantastyczne samobójstwo zbiorowe

Hurmaava joukkoitsemurha
literatura piękna
Bożena Kojro
literatura fińska samobójstwo czarna komedia

Genialne! Nadzwyczaj przewrotna opowieść o ludziach, którym się wydaje, że nade wszystko pragną śmierci. Więcej nie napiszę, bo spoiler ;)
Płakałam ze śmiechu. Zachwycajaca książka!

Gdyby to trochę podrasować to byłby świetny materiał na film. W sumie średniak ale przyjemny.

Ociekająca ironią fabuła może nie wciąga tak bardzo, ale lekki styl pisania sprawia, że czytać się chce. Wszechobecny czarny humor kładzie uśmiech na twarz mimo że zakończenie zdaje się dość przewidywalne. Bardzo przyjemna lektura.

Książka jest dobrze napisana , zawiera dużo humorystycznych fragmentów. Autor w ciekawy sposób opisuje jak zmienia się podejście do życia ludzi i jak różne sytuacje życiowe wpływają na psychikę człowieka. Polecam

Książkę bardzo mi polecano, chwalono i mówiono o niej w samych pozytywach. Gdy ją czytałam, to miałam mieszane uczucia. Nie zachwyciła mnie tak jak oczekiwałam po opiniach znajomych.
Jednak gdy opowiedziałam o niej kolejnej osobie, nagle okazała się bardzo fajna. Jakby dopiero wypowiedzenie opinii o książce sprawiło, że ją doceniłam i znalazłam w niej wiele ciekawych...

Przewidywalne, ale wciąż bardzo przyjemne.

Doskonała i bezwzględnie optymistyczna lektura! Uwielbiam!

Uwielbiam każde zdanie z tej książki.
Począwszy od nietypowego pomysłu, przez bohaterów stanowiących przekrój fińskiego społeczeństwa, kończąc na ironicznym, inteligentnym humorze, książka jest rewelacyjna, wspaniała, fantastyczna.

Jest tylko jedna książka, która momentalnie poprawia mi nastrój – „Fantastyczne samobójstwo zbiorowe” Arto Paasilinny. Tytuł generalnie bardzo dobrze oddaje treść powieści.

Wielokrotny bankrut Onni Rellonen postanawia skończyć z tym łez padołem. Na miejsce pożegnania się ze światem wybiera opuszczoną stodołę pośrodku pól. Okazuje się jednak, że nie jest pierwszy i jego...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

O samobójstwie - w nietypowy, groteskowy sposób. Pomysł naprawdę ciekawy, wykonanie dosyć wciągające i zabawne. Nie ma tutaj głębokich rysów psychologicznych, ale chyba nawet mi ich nie brakuje, bo w tej historii głównym bohaterem jest po prostu pewna zbiorowość, co ma swój cel. Warto przeczytać.

Dyskusje

• Literatura fińska