Perseidy

Andrzej Żuławski Perseidy
literatura piękna
83-7163-150-2
Andrzej Żuławski Perseidy

"O, wciąż jeszcze w nich (książkach) wyczuwam to zimne piękno, piękno doskonałego języka. Ale coraz jako poblask, jak światło księżycowe, jak coś- zawahała się - co się oddala"

Jeszcze nie skończona, ale musiałam zacytować to zdanie.

Książka najbardziej zachwyca mnie pięknem, bogactwem, czy można użyć takiego słowa: "innowacyjnością"?, słów.

Ps. A dziś czytam, że Pan...

Jeden z autorów, których w USA uznaliby za "zakazanych". Mówić bez ogródek o tym, że żyjemy w kraju, który "zwrócony
licem do Wschodu, a tylko uszami i potylicą na
Zachód, którego nie rozumie i do którego w niczym
nie jest podobny". Niezwykła odwaga i bolesna prawda, której tendencyjność nigdy nie wypowie na głos. Książka, w której tak łatwo znaleźć odbicie własnych myśli w...

• Przeczytane 2012 r. i wcześniej
  • Posiadam, Ebooki