Cnota

83-7163-443-9
Twój Styl
literatura faktu
83-7163-443-9

Książka składa się właściwie z trzech niezależnych od siebie opowiadań. Pierwsze z nich, zatytułowane Złodziej, to jeden z najbardziej zmysłowych tekstów, jakie czytałem.

Bulwersująca, kontrowersyjna, pełna niedopowiedzeń, wymagająca. Współczesna polska proza na wysokim poziomie. Pornograficzna jak "Wrzesień 1967" Barańczaka.

Dziwna to proza, gęsto przetykana myślami Lao Tse i japońskimi haiku, w różnych tłumaczeniach.Po lekturze felietonów Żuławskiego w prasie kobiecej spodziewałam się czegoś innego. Sporo dialogów, chwilami traciłam rozeznanie, kto co mówi.Odniesienia, dość czytelne, do znanych postaci z naszej rzeczywistości.

Dyskusje

• 2012