Inwestuj we własny dług

Okładka książki Inwestuj we własny dług Sławomir Śniegocki
Okładka książki Inwestuj we własny dług
Sławomir Śniegocki Wydawnictwo: Złote Myśli biznes, finanse
biznes, finanse
Złote Myśli
2009-01-01
2009-01-01

Nic specjalnego. Przeczytałem w jeden dzień. Niewątpliwym atutem książki jest jej tytuł.

Podstawowe informację dla osób, które kompletnie nie radzą sobie w życiu z utrzymaniem finansów.

Definitywnie każdy kto ma tendencję do zaciągania kolejnych długów, a nie radzi sobie ze spłatą, powinien przeczytać tą pozycję. Jest to raczej podręcznik dla tych, którzy o podstawowych pojęciach jak budżet miesięczny, odsetki karty kredytowej, limit na koncie czy darmowe konto w banku nie mają pojęcia. Zadziwiające jak wiele osób nie zastanawia się, co bezsensownie zżera ich pieniądze.

Nic specjalnego. Nie żałuję zakupu (udało mi się ją nabyć za 5zł),ale brakuje tu czegokolwiek specjalnego. Ot, taki artykuł o zadłużonych ludziach.

Trudno mi ją ocenić, ogólnie jest o tym jak spłacić długi, jak się nie zadłużać. Nie doczytałem do końca, ponieważ takie rzeczy mi sa niepotrzebne ale może komuś się przyda, na pewno brakuje w tej książce info. o Przedawnieniu długów, walce z Bankiem w sądzie kiedy nas oszuka, również nie ma tam napisane jak banki standardowo oszukują klientów, ukrytymi kosztami i klauzulami które pozwalają im z byle powodu zrywać umowę i zajmować cudzy majątek.

Niestaty nie dowiedziałem się nic ponadto co można znaleźć w wielu darmowych artykułach w internecie.

W tej książce brakło mi informacji jak budować "dobry dług", a nie spłacać "zły". Poza tym bardzo mi się podobało jak książka uświadamia nam, że powinniśmy dążyć do finansowej niezależności i przestać liczyć na państwo, które nie jest w żadnym stopniu naszym zabezpieczeniem przed biedą i nigdy nam nie zapewni dobrego życia.

Czy masz trud­no­ści ze Swoim długiem?
Nie masz złego długu? Umie­jęt­nie zarzą­dzasz swo­imi finan­sami? Wiesz, że ist­nieje coś takiego jak dobry dług? Wiesz jak spła­cić swój dług? Jeśli tak nie musisz czy­tać dalej. Książka Inwe­stuj we wła­sny dług Sła­wo­mira Śnie­goc­kiego nie jest dla Cie­bie. Jeśli czy­tasz dalej, zna­czy to, że masz trud­no­ści ze swoim dłu­giem i naj­praw­do­po­dob­niej chciał­byś go spła­cić w jak naj­krót­szym cza­sie. Moż­liwe, że nie znasz pojęć dobrego i złego długu i chciał­byś dowie­dzieć się czym różni się dobry dług, od złego długu. Sła­wo­mir Śnie­gocki w swo­jej książce Inwe­stuj we wła­sny dług poświęca wyja­śnie­niu tych pojęć jedy­nie dwie strony . Dokład­niej tym tema­tem zaj­muje się Robert Kiy­osaki – możesz go zoba­czyć na stro­nie Bogaty Ojciec. Możesz też zain­te­re­so­wać się książ­kami, które napi­sał Robert Kiy­osaki, a szcze­gól­nie jego pierw­szą książką Bogaty ojciec, Biedny ojciec.
Jak spła­cisz swój dług?
Sła­wo­mir Śnie­gocki w swo­jej książce Inwe­stuj we wła­sny dług podaje Ci 7 kro­ków, dzięki któ­rym spła­cisz swój zły dług przed ter­mi­nem. Droga, którą musisz przejść, żeby spła­cić swój zły dług, zaczyna się od Cie­bie. Na począ­tek Sła­wo­mir Śnie­gocki pomoże Ci zmie­nić swoje nasta­wie­nie do pie­nią­dza i do rze­czy które robisz. Pozy­tywne nasta­wie­nie pomoże Ci nie tylko spła­cić swój dług, ale sprawi, że polep­szy się Twoje samo­po­czu­cie na co dzień i będziesz się czę­ściej uśmie­chał ;)
Pro­blemy z jojem
Powi­nie­neś zwró­cić szcze­gólną uwagę na ostatni punkt, czyli jak unik­nąć finan­so­wego „jojo”, bo co Ci da, że wyj­dziesz z dłu­gów jeśli za chwilę zadłu­żysz się jesz­cze bar­dziej? Dla­tego Sła­wo­mir Śnie­gocki na końcu swo­jej książki Inwe­stuj we wła­sny dług podaje kilka porad, które pomogą Ci unik­nąć nie­po­trzeb­nego długu, ale rów­nież pomoże Ci poznać sztuczki sprze­daw­ców, które mogą Cię zachę­cić do wzię­cia nie potrzeb­nej Ci pożyczki na coś co jest Ci zbędne.
Droga do wolności
Sła­wo­mir Śnie­gocki opi­sał dla Cie­bie, w książce Inwe­stuj we wła­sny dług, drogę do wol­no­ści, do dnia, w któ­rym nie będziesz miał i nie weź­miesz już wię­cej nie­po­trzeb­nej pożyczki. Opi­sana droga składa się z 7 kro­ków, ale tak naprawdę każ­dym kolej­nym kro­kiem będzie każdy dzień, w któ­rym twoje zadłu­że­nie zma­leje. Każdy dzień, w któ­rym nie zadłu­żysz się nie potrzeb­nie, przy­bliży Cię do wol­no­ści. Wiem, że po prze­czy­ta­niu będziesz bli­żej tej wol­no­ści, ale pamię­taj, że nie wystar­czy tylko prze­czy­tać książki Inwe­stuj we wła­sny dług. Musisz wyko­rzy­stać wie­dzę, jaką prze­każe Ci Sła­wo­mir Śnie­gocki i to głów­nie od Cie­bie zależy, jak szybko doj­dziesz do dnia, w któ­rym nie będą Cię nie­po­koić pożyczki :) Jeśli chcesz spła­cić swoje pożyczki szyb­ciej i przy­jem­niej powi­nie­neś prze­czy­tać książkę Sła­wo­mira Śnie­goc­kiego Inwe­stuj we wła­sny dług i wyko­rzy­stać wie­dzę, którą zyskasz dzięki tej lek­tu­rze, aby wyjść z zadłu­że­nia. Życzę Ci żebyś był wolny finan­sowo ;)
http://magiaksiazek.pl Magia książek - blog o książkach

Czy masz trud­no­ści ze Swoim długiem?

W prosty i czytelny sposób opisane jak radzić sobie z długiem.

W prosty i czytelny sposób opisane jak radzić sobie z długiem.

Jako ,że jestem dłużnikiem książka potrafi w sposób przystępny i prosty wytłumaczyć osobie siedzącej w długach mentalną zmiane myślenia o nich która potrafi sporo wnieść do życia.

• Finanse
  • Poradniki
  • 2010
  • Finanse do przeczytania
  • Inwestycje

Dodaj cytat z książki Inwestuj we własny dług