Afera Kobana

Marta Węgiel Wydawnictwo: Prószyński i S-ka kryminał, sensacja, thriller
Prószyński i S-ka
2007-09-20
2007-09-20
dziennikarz wyzwanie film pogróżki włamanie morderstwo porwanie

Okładka książki Bluszcz, nr 20 / maj 2010 Aldona Binda, Zuzanna Głowacka, Manuela Gretkowska, Katarzyna Grochola, Małgorzata Kalicińska, Etgar Keret, Joanna Laprus-Mikulska, Halina Pawlowská, Tomasz Piątek, Edi Pyrek, Redakcja magazynu Bluszcz, Dawid Rosenbaum, Anna Saraniecka, Juozas Šikšnelis, Olga Stanisławska, Izabela Szolc, Melanie Taylor, Marta Węgiel, Bogusław Wołoszański, Engela van Rooyen
Bluszcz, nr 20... Aldona Binda, Zuzan...
Okładka książki Bluszcz, nr 15 / grudzień 2009 Marek Bieńczyk, Aldona Binda, Joanna Brodzik, Marcin Brykczyński, Joanna Chmielewska, Irena Eris, Rina Frank, Elizabeth Gaskell, Zuzanna Głowacka, Katarzyna Grochola, Krystyna Held-Olsińska, Małgorzata Kalicińska, Dagny Kurdwanowska, Marsha Mehran, Piotr Mosak, Halina Pawlowská, Tadeusz Pióro, Redakcja magazynu Bluszcz, Dawid Rosenbaum, Zyta Rudzka, Steve Sem-Sandberg, Sławomir Shuty, Izabela Szolc, Patrycja Todo, Marta Węgiel, Bogusław Wołoszański
Bluszcz, nr 15... Marek Bieńczyk, Ald...

Ta książka przypomniała mi dlaczego nie czytam polskiej literatury. Do tego styl autorki nie przekonał mnie. Dialogi były sztywne, na pozór luzackie, i nudne. Po przeczytaniu całej książki dalej nie za bardzo orientuję się co to była za afera, ale to może być efekt znudzenia, o które przyprawiał mnie "Afera Kobana". Sama główna bohaterka niezmiernie mnie denerwowała. Jakby na siłę próbowała być taka "cool", do tego jej wysokie mniemanie o sobie, wszyscy chcą podsłuchać o czym mówi, wszyscy zazdroszczą jej tematu. Irytował mnie również fakt, że każdy facet ("ten dobry") był określany jako ideał i oczywiście "leciał" na główną bohaterkę. Uderzyło mnie również to, że kobieta była kilkukrotnie nazwana RZETELNĄ dziennikarką, ale nie było tego widać po jej zachowaniu. Idzie na rozmowę nie przygotowana. Nie umie nad sobą panować. Bardzo impulsywna. To jest rzetelny dziennikarz? A do tego jej "zdolności" za kierownicą. Kolejna rzecz, która spowodowała, że bohaterka mnie denerwowała.
Co jednak najbardziej mnie denerwowało to, to że główna bohaterka niczego nie odkryła, niczego nie wyjaśniła, a nawet nie zaczęła pracy nad filmem, a już zaczęli jej grozić. Serio?
Na koniec, zakończenie. W moim odczuciu bezsensu. Jakby autorka na siłę próbowała przechytrzyć czytelnika i chciała mu powiedzieć takie: "Ha, nie domyśliłeś się kto za tym stoi!".
Jedna z najgorszych książek przeczytanych przeze mnie w tego roku!

Gówna bohaterka książki, Julia, swoje prywatne śledztwo prowadzi wraz z ... Joanną Chmielewską! Akcja, humor (jak u dawnej Chmielewskiej) i tajemnica. Polecam niezdecydowanym!

Książka bardzo wciągająca, świetnie napisana, bardzo fajny język. Autorka przedstawia rzeczywistość bardzo wiarygodnie, aż czytelnikowi wydaje się, że akcja dzieje się tuż obok niego. Miodzio^^

Całkiem niezły polski kryminał.
Da się wyczuć przyjaźń z Chmielewską, język odrobinę podobny i atmosfera jej wczesnych książek. Pozytywne zaskoczenie.

Całkiem niezły polski kryminał.

Dobry, lekki kryminał, nawiązujący do twórczości (oraz bezpośrednio do samej osoby) Joanny Chmielewskiej.

Dobry kryminal z dawka humoru czasem lubie takie poczytac daja do myslenia.

Dobry kryminal z dawka humoru czasem lubie takie poczytac daja do myslenia.

• Zamówione z Biblioteki W
  • Thriller/ kryminał/ sensacja