Herezją naznaczeni

Okładka książki Herezją naznaczeni David Weber
Okładka książki Herezją naznaczeni
David Weber Wydawnictwo: Rebis Cykl: Schronienie (tom 3) fantasy, science fiction
Schronienie (tom 3)
By Eeresies Distressed
Rebis
2011-09-27
2011-09-27
Robert J. Szmidt
fantastyka

Okładka książki 1634: Wojna bałtycka Eric Flint, David Weber
1634: Wojna ba... Eric Flint, David W...
Okładka książki To End in Fire Eric Flint, David Weber
To End in Fire Eric Flint, David W...
Okładka książki 1633 Eric Flint, David Weber
1633 Eric Flint, David W...

Okładka książki Bitwa o Torch Eric Flint, David Weber
Bitwa o Torch Eric Flint, David W...
Okładka książki W służbie miecza Eric Flint, John Ringo, David Weber, Timothy Zahn
W służbie miecza Eric Flint, John Ri...
Okładka książki Powstanie David Weber, Steve White
Powstanie David Weber, Steve ...

Dzieje się niby więcej niż w poprzednim tomie ale jednak wolniej, nadal liczę że wydarzenia na Schronieniu nabiorą trochę tempa. Zaczyna też trochę nużyć to że jedna ze stron ma znaczącą przewagę technologiczną przez co niemal wszystkie plany są przez nią realizowane i trochę to jak gra do jednej bramki. Nadal jednak czyta się przyjemnie i ciekawość skłoni mnie do sięgnięcia po kolejne tomy.

Książka na pewno lepsza od poprzedniej części "Schizmą rozdarci". Zdecydowanie więcej się dzieje, no i jest ten dreszczyk, który zawsze pojawia się w momencie, kiedy Merlin "zdejmuje" wszystkie ograniczenia :) Wciąż uważam, że duża liczba bohaterów o podobnych imionach/nazwiskach jest męcząca i chyba trzeba to po prostu zaakceptować. Podtrzymuję też swoją opinię, że przydałoby się trochę więcej humoru. Sceny walki nie powalają - podobnie jak w poprzedniej części jest wstęp, jest zakończenie, ale zabrakło rozwinięcia (akcja kończy się zanim dobrze się rozwinie). Osobiście oceniam na 7, choć 'dobra', to jedyne co się ciśnie na usta.

3 tom Schronienia utrzymuje poziom poprzednich, ogólnoświatowy konflikt nabiera tempa, walka zaczyna przenosić się na ląd. Weber opisuje bitwy lądoowe równie dynamicznie co starcia wielkich flot. Rozkosz czytania.

Książka nie trzyma poziomu poprzednich części, ale mimo to czyta się ją całkiem przyjemnie. Mimo wszystko to solidny David Weber i dam szansę kolejnej powieści z tego cyklu.

POmysł na cykl jest fajny - tylko dlaczego już 4 tomy i końca nie widać? CZy nie można napisać ciekawej książki w JEDNYM tomie? BO tyle mniej więcej jest treści w tym pomyśle.

Moim zdaniem najsłabszy z tomów, wciąż dobry jednak czegoś w nim brakuje

Moim zdaniem najsłabszy z tomów, wciąż dobry jednak czegoś w nim brakuje

• Science Fiction
  • David Weber

Dodaj cytat z książki Herezją naznaczeni