Rewolucja Rzymska

Ronald Syme historia 624 str.
The Roman Revolution

Wydawnictwo Poznańskie
historia
Historia Rzymu Oktawian August Cezar Początek Cesarstwa

Porównaj ceny i

Jakkolwiek Rzym to moja pasja, ta książka niestety mnie przerosła.
Autor imponuje gigantyczną wiedzą, ale sposób jej przedstawienia w książce okazał się całkowicie niestrawny dla kogoś takiego jak ja - rzymskiego pasjonata-amatora. Z wielkim trudem dobrnąłem do końca.

Być może dla czytelnika mającego tak wielką wiedzę na temat wydarzeń tamtej epoki jak autor, możliwe...

Bardzo rzetelnie napisana historia przekształceń ustrojowych republiki rzymskiej oraz mechanizmu walki o władzę na tle wojen domowych. Czyta się z zapartym tchem.

O tym jak Oktawian August dochodził do władzy!!!

Na półkach: , , , , , ,

Znakomita książka dotycząca epoki augustowskiej, którą Autor (wbrew tendencjom większości badaczy) przedstawia nie jako walkę praworządnej frakcji Oktawiana ze zmanierowanym Antoniuszem i obrońcami przeżytych ideałów republikańskich, ale jako krwawą i okrutną rewolucję, w której zwycięzca był po prostu bardziej cyniczny od pokonanych. Autor znakomicie posługuje się metodą...

• Historia
  • Starożytność