Diagnoza psychologiczna. Diagnozowanie jako kompetencja profesjonalna.

Okładka książki Diagnoza psychologiczna. Diagnozowanie jako kompetencja profesjonalna. Katarzyna Stempelwska-Żakowicz
Katarzyna Stempelwska-Żakowicz Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP) nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP)
2011-01-01
2011-01-01
978-83-7489-204-9
psychologia diagnoza psychologiczna podręczniki akademickie

Okładka książki Wywiad psychologiczny. Wywiad jako spotkanie z człowiekiem Krzysztof Krejtz, Katarzyna Stempelwska-Żakowicz
Wywiad psychol... Krzysztof Krejtz, K...

Jest to podręcznik, w którym odnajdziemy bardzo skondensowaną wiedzę w temacie profesjonalnej kompetencji psychologa diagnosty (i nie tylko),która opiera się na trzech filarach: wiedzy, umiejętności oraz wartościach i dokładnie na takie rozdziały jest podzielony ten podręcznik.

Zabawne w tym wszystkim jest to, że podręcznik składa się z 233 stron, bez bibliografii i indeksu co niestety wprowadza nas w złudzenie, że owy podręcznik przeczytamy szybko i przyjemnie.
Nic bardziej mylnego. I pisząc szczerze, mam tu dylemat. Chciałabym napisać, że jest to super książka z bardzo wartościową wiedzą (i tak dokładnie jest!!),ale męczyłam ją jakieś dwa w porywach do trzech miesięcy, niemalże co dzień.
Skondensowana wiedza, to są idealnie oddające słowa tego co zawiera ten podręcznik.
Ze względu na to, że ma być tu wszystko co jest najważniejsze (i tak jest) dla psychologa, to i język jakim jest ten podręcznik pisany jest bardzo profesjonalny, także czytając go musimy odpalić sobie google, Wikipedię i wszelkie słowniki słów bliskoznacznych.

Posiadając w domu podręczniki Strelaua widziałam w tym podręczniku dokładniej wyjaśnione zagadnienia, bardziej szczegółowo opisane z dopieszczeniem o odnośnik skąd dokładnie dane fragmenty zostały zaczerpnięte.

I tu pora na niejednoznaczną opinię, bo ogromne dwie księgi Strelaua znajdziemy w 233 stronach, więc jest to więcej niż pewne, że nie łatwo się czyta taki podręcznik i tak dokładnie było.
Przyznam, że ten podręcznik jest genialnym dopełnieniem dla studenta, oświeceniem na niektórych zajęciach i zbawieniem przy pisaniu prac a przekleństwem przy czytaniu.

• Psychologia
  • Psychologia
  • Psychopatologia, psychologia kliniczna, diagnoza psychologiczna, pomoc psychologiczna
  • Kupione 2024
  • Przeczytane psychologia
  • Posiadam2

Dodaj cytat z książki Diagnoza psychologiczna. Diagnozowanie jako kompetencja profesjonalna.