Supernaturally

Okładka książki Supernaturally Kiersten White
Okładka książki Supernaturally
Kiersten White Wydawnictwo: Cykl: Paranormalność (tom 2) fantasy, science fiction
Paranormalność (tom 2)
Supernaturally

2 część straciła troche na uroku i zmieniła się w troche przynudnawą opowieść o rosterkach i miłostkach nastolatki...

1997

Ja jestem na troszeczkę za stara już ale młodsi czytelnicy będę się świetnie przy niej bawić

Pierwsza część jest niesamowita, ta podobała mi się znacznie mniej ale warta przeczytania

Książka jest wspaniała idealna ale zmieniłabym autora...
Po przeczytaniu pierwszego tomu od razu sięgnęłam po kontynuację. Nie przeszkadzały mi więc już tak bardzo zabiegi autorki, sposób przedstawienia sytuacji a mimo to było ciężko. Łapałam się na tym że chcę wiedzieć co się wydarzy a po przeczytaniu kilku zdań zmęczona odkładałam książkę by ponownie sięgnąć po nią za kilka minut.
Bohaterka wydaje się być jeszcze bardziej dziecinną niż w poprzednim tomie. Ciężko uwierzyć, że jak to jest podkreślone mamy do czynienia z siedemnastolatką. Dodatkowo czytając można odczuć zagubienie w czasie oraz problem w ułożenie ciągu przyczynowo skutkowego.
Tym razem wykreowany świat nie ratuje sytuacji. Prawdopodobnie zmieniło by się to gdyby autorka przybliżyła czytelnikowi realia krainy elfów lub rozwinęła pojęcia istot nadprzyrodzonych.
Podsumowując książka ma potencjał ale autorka skrywa go pod tyloma warstwami przeciętności że ciężko się przez nie przebić.

Książka jest wspaniała idealna ale zmieniłabym autora...

Recenzja na katjuszaczyta.blogspot.com

Normalne marzenia - Kiersten White

Mnóstwo się zmieniło, odkąd Evie odeszła z Międzynarodowej Agencji Nadzoru nad Istotami Paranormalnymi ze swoim nowym chłopakiem Lendem. Wreszcie jest tak jak zawsze chciała – normalnie. Zupełnie normalne liceum, zupełnie normalna praca po szkole.
Ale zupełnie nienormalna przeszłość Evie nie pozwala o sobie zapomnieć i zjawia się pod postacią Retha – jej byłego chłopaka-elfa. Już wystarczająco przerażające jest to, co Reth przed nią odkrywa. A teraz jeszcze
wybucha wojna wśród paranormali i tak się fatalnie składa, że stawką w niej jest… Evie.
A tak marzyła, żeby wszystko było normalnie….

Życie Evie się zmienia o 180 stopni. Po odejść z MANIP, postanowiła wieść normalne, szczęśliwe życie. Jednak nie do końca jest ono normalne. Swoje mieszkanie dzieli z nadprzyrodzoną dziewczyną - wampirem, a życie uczuciowe z chłopakiem, który przybiera wodno-człowiecze kształty. Nastolatka także zaczyna uczęszczać do liceum, gdzie poznaje nową "przyjaciółkę", a jej wrogiem staje się pani od wf-u. Pewnego razu Evie poznaje chłopaka Jack'a, który namawia ją do tego, aby wróciła do Centrum i pomogła wychwytywać paranormalnych. Ma on pewne zdolności, których nasza bohaterka nie pojmuje, ale najważniejszą jego zdolnością jest pakowanie dziewczyny w kłopoty.

Szczerze mówiąc, nie wiem jak mam się odnieść do tej książki. Nie jest zła, ale też nie porwała mnie tak jak pierwsza część. Podobało mi się jednak w niej, że w końcu dowiadujemy się czegoś o prawdziwych rodzicach Evie, ale jeżeli chodzi o samą fabułę... Mam wrażenie, że była pisana na kolenie - byleby szybko - byle jak. W książce jest dużo akcji, ale nie są one tak ciekawa jak w przypadku "Paranormalności".

Spodziewałam się czegoś lepszego, ale niestety - zawiodłam się.

Recenzja na katjuszaczyta.blogspot.com

Normalne marzenia - Kiersten White

Ale zupełnie nienormalna przeszłość Evie nie pozwala...

Nie ukrywam , że to dość dziwna książka acz ktokolwiek pociąga za sobą mnóstwo wątków które nie są do końca wyjaśnione . Czytając ją odczułam pewnego rodzaju dyskomfort albo inaczej to nazwę ... złość . Dlaczego ? Nie wiem ... le wiem jedno , ta książka zasługuję na złoty medal .

Miła i lekka do przeczytania. Utrzymuje poziom pierwszej części. Tylko Evie jakaś mało kapowna :) O wszystko posądzała elfy a nie domyśliła się, że wszystkie nieszczęścia przytrafiały jej się dzięki osobie z najbliższego otoczenia. Kolejną część też na pewno przeczytam :)

Druga część serii. Zdecydowanie za krótka. Główna bohaterka jest z jednej strony bardziej ogarnięta, a z drugiej momentami miałam ochotę zdzielić ją patelnią. Mam nadzieję, że trzecia część da mi wreszcie odpowiedzi na spiętrzone w mojej głowie pytania. Cieszę się jednak, że tyle w tej części o elfach. Pod względem mitów z różnych stron świata autorka także nie zawiodła. Czytało się przyjemniej niż poprzednią część i na pewno sięgnę po kolejną.

Niestety w porównaniu do pierwszej części ta książka wypada blado. Żadnego zaskoczenia, prawie żadnego elementu tajemnicy. Niestety się wynudziłam.

Książka jest ... kiepska! Spodziewałam się czegoś innego sięgając po nią i jestem zdania że autorka powinna zakończyć historię na poprzedniej części. W niej wszystko było ok. A tutaj? Wszystko jest namieszane i ciągnięte na siłę. Po prostu mnie się nie spodobała. Nie polecam.

Dodaj cytat z książki Supernaturally