Najnowsze artykuły
Artykuły
Dobrze naoliwiona maszyna nigdy nie ma skrupułówInegrette0Artykuły
Dominochybarecenzent0Artykuły
Kobieta kupiła przez internet książkę. Gdy zobaczyła dedykację, nie mogła wyjść ze zdziwieniaAnna Sierant1Artykuły
Koniec z obchodzeniem zakazu handlu „na wypożyczalnię książek”? Ważny wyrok Sądu NajwyższegoKonrad Wrzesiński1
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Thomas Schmid

2
6,7/10
Pisze książki: literatura młodzieżowa, publicystyka literacka, eseje
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
6,7/10średnia ocena książek autora
21 przeczytało książki autora
9 chce przeczytać książki autora
1fan autora
Zostań fanem autora
Sprawdź, czy Twoi znajomi też czytają książki autora - dołącz do nas
Najnowsze opinie o książkach autora
Anna-Barbie Thomas Schmid 
5,4

Książka opowiada o Franzisce, której rodzice się rozwodzą. Dziewczynka zamieszkuje z mamą w jej starym, rodzinnym domu. Na strychu znajdują lalkę, Annę-Barbie. Mama opowiada córce historię swojego dzieciństwa, bardzo związaną z Anną-Barbie.
Ciężko mi cokolwiek powiedzieć o tej książce. Jest napisana dziecięcym językiem, można więc uznać, że jest dla dzieci. Ja jednakże nie przeczytałabym jej żadnemu dziecku. Dlaczego? Po pierwsze, opowiada w dużej mierze o alkoholiźmie. Po drugie, znajdują się tam fragmenty związane z seksem. Dzieci oglądają gazety pornograficzne i dyskutują o piersiach. Występuje również opis związany z włosami łonowymi (w sumie, nie wiem czy ten fakt jest najgorszy i czy w ogóle jest zły, aczkolwiek zdecydowałam się o tym wspomnieć). Wreszcie temat śmierci, poruszony w taki sposób, jakby dla każdego dziecka śmierć była rzeczą oczywistą, z którą jest ono oswojone.
Porozmawiajmy o plusach. Książka napisana fajną czcionką, cienka, szybko się czyta, cienka. Dziecinny język czasami nieco denerwuje, ale ułatwia nam identyfikację z Anną i Franziską.
Pięć gwiazdek. Polecam, ale na pewno nie dzieciom!