rozwiń zwiń

Zadaj pytanie Katarzynie Berenice Miszczuk

LubimyCzytać LubimyCzytać
10.05.2019

15 maja do księgarń trafi prequel bestsellerowej serii Kwiat Paproci. Z tej okazji do końca przyszłego tygodnia macie czas na zadanie nurtujących was pytań Katarzynie Berenice Miszczuk. Dla autorów trzech najciekawszych pytań przewidziane są egzemplarze „Jagi”. Nie traćcie czasu!

Zadaj pytanie Katarzynie Berenice Miszczuk

Katarzyna Berenika Miszczuk od lat tworzy książki będące mieszaniną gatunków. Część z nich osadzona jest w światach fantastycznych, a bohaterami są np. słowiańscy bogowie. Bestsellerowa jest szczególnie seria Kwiat Paproci („Szeptucha”„Noc Kupały”„Żerca”, „Przesilenie”), która od samego początku wzbudza w czytelnikach gorące uczucia. „Szeptucha” sprzedała się już w liczbie ponad 30 000 egzemplarzy i otrzymała tytuł Książki Roku 2016 lubimyczytać.pl w kategorii Literatura fantastyczna. Część trzecia sagi, „Żerca”, triumfowała w 2017 roku, a w 2018 roku po tytuł Książki Roku 2018 sięgnęło „Przesilenie”. 

„Jaga”

To powieść dla wszystkich tych, którzy swoje serca zostawili w Bielinach – podobnie jak pewne dwie młode adeptki sztuki uzdrawiania… Szeptuchy powracają!

Gdy pewna świeżo upieczona szeptucha pojawia się w Bielinach, nie podejrzewa nawet, z czym przyjdzie się jej zmierzyć. Bogowie, żebyż byli to tylko niezbyt przyjemni miejscowi! Na nich wystarczyłby mały uroczek. Ale nie! Świętokrzyskie miasteczko upodobały sobie śmiertelnie niebezpieczne demony. W dodatku dziewczyna może liczyć jedynie na siebie, bo przecież nie na niezbyt rozgarniętego młodego żercę czy pewnego ognistego boga… Bynajmniej nie chodzi tu o Gosię. Czas, byście poznali bliżej młodą Jarogniewę.

Od dziś do niedzieli, 19 maja, czekamy na propozycje pytań do Katarzyny Bereniki Miszczuk. Najciekawsze prześlemy do pisarki, a jej odpowiedzi opublikujemy w serwisie.

Autorom trzech najciekawszych pytań przekażemy egzemplarze książki „Jaga” ufundowane przez wydawnictwo W.A.B.

Pytania zadawajcie w komentarzach poniżej.


komentarze [26]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
LiniaDruku 18.05.2019 17:03
Czytelniczka

Dobrze opowiedziana historia to podstawa, ale w cyklu „Kwiat Paproci” urzeka mnie dodatkowo duże poczucie humoru Gosławy. Czy w codziennym życiu też stara się Pani dostrzegać najmniejsze pozytywy i podchodzić do życia z uśmiechem? Pozdrawiam :)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Evva 17.05.2019 11:35
Czytelniczka

Witam serdecznie. Z okazji wydania ,,Jagi" (i nie tylko) mam kilka pytań do Pani Katarzyny:
1. Dlaczego Świętokrzyskie? Przez skojarzenia z Sabatami, Łysą Górę, Dęba Bartka..?
2. Dlaczego książki z cyklu ,,Kwiatu Paproci" kończą się w przewidywalny sposób - happy endem? Czy jest to zamierzony od początku i realizowany sukcesywnie plan, czy życie postaci idzie własnym torem...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
agnieszka 13.05.2019 16:04
Czytelnik

Uwielbiam "Szeptuchę" i jej kolejne tomy. Już się nie mogę doczekać "Jagi":) Chciałabym spytać o to czy pisząc tą serię miała Pani kontakt z prawdziwą Szeptuchą ? A może ma Pani w sobie duszę Szeptuchy, która czaruje swoich czytelników i przekazuje magię powieści:). Serdecznie pozdrawiam i mam nadzieję na spotkanie z Panią na targach książki lub spotkaniu...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
wilczyca92 13.05.2019 10:30
Czytelnik

1. Czytając serię "Kwiat Paproci" byłam bardzo ciekawa jak wyglądał research do książki. Czy wiedzę o słowiańskich wierzeniach czerpała Pani tylko z książek? Czy może podróżowała Pani po Polsce szukając inspiracji?
2. Bardzo jestem ciekawa jaki gatunek literacki króluje w Pani biblioteczce?
3. Czy w wolnej chwili wybiera Pani aktywny wypoczynek czy raczej książka i kocyk?...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Inka 12.05.2019 23:45
Bibliotekarka

1. Która z bohaterek Pani książek ma w sobie najwięcej z Katarzyny Bereniki Miszczuk?
2. Gdyby dzisiaj ktoś z Netflixa zgłosił się do Pani i zaproponował, że zrobi serial na podstawie "Szeptuchy", jaka byłaby Pani reakcja?
3. Jak chciałaby Pani zostać zapamiętana?
4. Czy inspirację do którejś ze swoich książek czerpała Pani ze snów?
5. Czy lubi Pani wyzwania? Co w tym...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
ogarbejbe 12.05.2019 20:37
Czytelniczka

1. Czy jest jakiś temat, którego by Pani w swojej powieści poruszyła?
2. Z którą swoją bohaterką/ swoim bohaterem chciałaby się Pani zaprzyjaźnić?
3. Co jest najtrudniejsze w pisaniu serii?
4. Czy chciałaby Pani przenieść swoje dzieła na szklany ekran? Czy jest jakiś aktor/aktorka, którą chętnie Pani widziałaby w ekranizacji?

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
bee85 12.05.2019 17:26
Czytelniczka

1. Swoją pierwszą powieść napisała pani bardzo wcześnie. Czy była ona pisana raczej dla siebie, czy też od początku w planach było jej wydanie. Co pani czuła, kiedy dowiedziała się, że książka zostanie wydana?
2. Ma pani w swoim dorobku kilka serii książkowych. Z czego to wynika, czy od razu planuje pani fabułę na kilka tomów czy może też podczas pisania, tak przywiązuje...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
krzusowa 11.05.2019 21:10
Czytelniczka

Gdyby mogła Pani zekranizować swoje powieści, gdzie zostałyby nagrane plenery? Czy jest takie miejsce w Polsce, które koniecznie musiałoby "zagrać w filmie/serialu? No właśnie, wybrałaby Pani każdą część w formie filmu, czy jednak w formie serialu?

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Diabeł 11.05.2019 17:00
Czytelniczka

Gdyby mogła Pani napisać tylko jedną ksiązkę, to która by to była?

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Mój Świat-Literatury 11.05.2019 16:16
Czytelnik

Ja jestem ciekawa, skąd wziął się pomysł na tę serię i czy chciałaby się znaleźć Pani w świecie, który opisuje Pani w książkach z tej serii ? Czy pisząc ,,Szeptuchę" miała Pani już plan na całą serię, czy wszystko ewoluowało w czasie ? Który z bohaterów, albo która z bohaterek Pani książek jest Pani najbliższa ? A może tak naprawdę któryś z bohaterów ma Pani cechy, jest na...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej