Żerca

Nominacja w plebiscycie 2017
Kwiat paproci (tom 3)
fantastyka, fantasy, science fiction
2017-05-10
czary dynastia Piastów historia alternatywna humor książę fantasy literatura polska magia romans Słowianie uczucie wierzenia władza
Inne

Okładka książki Gorące sekrety K.A. Figaro, Maya Frost, Katarzyna Berenika Miszczuk
0,0
Gorące sekrety K.A. Figaro, Maya F...
Okładka książki Silna Anna Cieplak, Natalia Fiedorczuk-Cieślak, Aneta Jadowska, Katarzyna Berenika Miszczuk, Agnieszka Płoszaj, Dominika Słowik
6,8
Silna Anna Cieplak, Natal...
Okładka książki Gorąca gwiazdka Joanna Dubler, K.A. Figaro, Maya Frost, Elżbieta K. Kozłowska, Alexa Lavenda, Katarzyna Mak, Katarzyna Berenika Miszczuk, Jagna Rolska, Alicja Skirgajłło, Małgorzata Oliwia Sobczak, Patrycja Strzałkowska, Kaja Łęcka
6,2
Gorąca gwiazdka Joanna Dubler, K.A....
Okładka książki Niegrzeczne święta Meg Adams, Justyna Chrobak, Ewelina Dobosz, Anna Langner, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Kinga Litkowiec, Beata Majewska, Katarzyna Berenika Miszczuk, Emilia Szelest, Robert Ziębiński
6,4
Niegrzeczne św... Meg Adams, Justyna ...
Okładka książki Wigilijne opowieści Tomasz Betcher, Jacek Galiński, Karolina Głogowska, Jagna Kaczanowska, Agnieszka Lis, Agnieszka Litorowicz-Siegert, Magdalena Majcher, Katarzyna Berenika Miszczuk, Martyna Raduchowska, Alek Rogoziński, Małgorzata Oliwia Sobczak, Milena Wójtowicz
7,1
Wigilijne opow... Tomasz Betcher, Jac...

Lekko się czytało, cała seria mi się podobała. Trochę zabawna, nieco straszna, taka typowo babska powieść, zdecydowanie polecam całą serię.
Polubiłam Babę Jagę, Mieszka. Postać Gosławy też ciekawa.
Warto sięgnąć po tę serię.

3 część sagi o Szeptusze nie zawiodła i tym razem.
Przygotujcie się na śmiech, kolejne spotkania z bogiem ognia i nową postać. Już nie mogę się doczekać kolejnej części!

I znowu rytuały słowiańskie, tym razem swaćba i wszystko co z nią związane. Akcja mniej dynamiczna, tom przez to trochę nudniejszy od poprzednich.

Myślę, że moją relację z tą serią najlepiej zilustrować w następujący sposób.
Ja: Co to za gónwo te książki o Gosi
Też ja: *idzie do biblioteki natychmiast po skończeniu trzeciej części żeby wypożyczyć czwartą*

Żerca to trzecia część serii Kwiat paproci. Dla mnie mogłoby się wszystko zakończyć na Nocy Kupały, która rozwiązała sprawę kwiatu paproci. Dostaliśmy jednak kontynuację.
W Bielinach pojawia się nowy żerca, Witek, młody, spokojny wróż. Mieszko przebywa gdzieś daleko, załatwia i porządkuje swoją przeszłość, Gosia ma więc dużo czasu na przemyślenia, nawiązanie znajomości z...

Ależ ja się rozczarowałam! Byłam pełna nadziei, że po części drugiej, która mi się spodobała będzie tylko lepiej, że przyzwyczaję się do humorów panny Gosławy, zachwycając się Jagą, męskimi postaciami oraz postaciami pobocznymi. Każda z postaci jest napisana świetnie poza o ironio główną bohaterką. Pojawienie się tajemniczego Witka, który podczas nieobecności Mieszka został...

Po przeczytaniu tomu III, w końcu szczerze mogę powiedzieć, ze cykl podoba mi się naprawdę. Lepiej późno niż wcale, prawda?

Po tragicznych wydarzeniach z "Nocy Kupały" Gosia i Jaga rzucają się w wir pracy przed Świętem Plonów. W przygotowaniach pomaga Witek, nowy żerca , który pod nieobecność Mieszka zaprzyjaźnia się z młodą kobietą. Pojawia się również mama Gosi, której...

Po kilku latach wróciłam i udało mi się skończyć. Z jakiegoś powodu strasznie nie polubiłam się w tej części z Mieszkiem, no i sama Gosława mnie dość mocno irytowała. Miałam nadzieję na więcej Swarożyca, który z nich wszystkich, razem z Jagą są najlepszymi postaciami. Ogólnie praktycznie z pojawieniem się motywu myśliwego od razu domyśliłam się kto nim jest. Książka jest...

Trzecia część cyklu rozkręcała się z niejakimi problemami. Pierwsza połowa książki zrobiła na mnie nie najlepsze wrażenie, jakby Autorka sama nie do końca wiedziała jak ma się potoczyć akcja. Potem było już znacznie lepiej, choć dosyć przewidująco. Generalnie koniec bez żadnego rozwiązania, zmusza do sięgnięcia po czwartą część :-)

Trzyma w napięciu, każda jedna część lepsza od poprzedniej, jestem nadal w ogromny szoku. Bardzo wczułam się w historię, śnie po nocach bohaterach. Czytam cały czas. Jak dobrze że mam wszystkie części i nie muszę czekać.

Dyskusje

6 739