Żerca

Nominacja w plebiscycie 2017
Kwiat paproci (tom 3)
fantastyka, fantasy, science fiction
2017-05-10
czary dynastia Piastów historia alternatywna humor książę fantasy literatura polska magia romans Słowianie uczucie wierzenia władza
Inne

Kolejna bardzo dobra część, bardzo dobra, ale to co sie dzieje w Przesileniu to mistrzostwo!

Rewelacja! Według mnie jak na razie najlepsza część cyklu. Nie mogłam się oderwać od czytania. Może nie było dla mnie zaskoczeniem kim była osoba czyhająca na życie istot nadprzyrodzonych, ale zakończenie było niesamowite - czytałam z zapartym tchem,a teraz nie pozostaje mi nic innego jak biec do biblioteki po kolejną część.

Pierwsza połowa książki trochę się dłużyła, nie działo się za dużo. Poznajemy Witka, nowego żercę, Gosia coraz lepiej czuje się w roli szeptuchy. W końcu wraca Mieszko i akcja nabiera tempa 😉 Zaczynam nawet trochę lubić Gosię! 🤪 Druga połowa już wciąga i nie można się oderwać, choć akcja w wielu przypadkach jest dość przewidywalna. Opisy rytuałów, stworzeń itd nadal nadają...

Cudowna seria, czego potwierdzenie stanowi kolejny wybitny tom. Polska seria ,, Kwiat paproci" jest wyrazem mistrzostwa polskiej literatury. Zakochałam się w głównych postaciach . Przezabawne momenty połączone z nieoczekiwanymi wyborami Gusławy sprawiają, że książkę czyta się z zapartym tchem. Serdecznie polecam

Fantastyczny cykl, zabawny, romantyczny z elementami fantastyki. Co by było gdyby Mieszko I nie przyjął chrztu ? Czyta się szybko i przyjemnie. Dałabym 10 gwiazdek, jednak główna bohaterka czasem irytowała już swoją naiwnością w pakowaniu się w tarapaty. Poza tym, rewelacja!

Napiecie rośnie,akcja rozwija sie a autorce udaje się otrzymać wysoki poziom humoru i oby tak dalej.

Mimo iż nie jest to wybitna literatura, to przyjemnie się ją czyta. A zakończenie tej części było naprawdę bardzo satysfakcjonujące

Gdy nareszcie minęła Noc Kupały i udało się prawie wszystkim przeżyć mogłoby się wydawać, że wszystko się unormowało, ale to by było za proste. Mieszko gdzieś przepadł, we wsi pojawił się myśliwy, który morduje postacie nadprzyrodzone i do Bielin przyjeżdża nowy żerca, który przystawia się do Gosi. Wszystko dzieje się na raz, a bogowie nie chcą dać jej spokoju, zwłaszcza...

Wyobraźnia autorki nie ma granic. Boże , jakie te książki są dobre. Serię Kwiat Paproci czyta się jednym tchem. Trzecia część "Żerca" jest rewelacyjnie napisana ,wartka akcja i styl autorki.... mogłabym tu pisać same ochy i achy. Gorąco polecam ! Ja przepadłam !

Fantastyczna, lekka i ciekawa. Audiobook czytany przez świetną lektorkę.

Dyskusje

5 830