Pierwsze urodziny prosiaczka

Wydawnictwo: Czerwony Konik
978-83-926726-2-3
Snoopy

„Pierwsze urodziny prosiaczka” to dowcipna, urocza, kartonowa książeczka dla najmłodszych czytelników. Prosiaczek organizuje urodziny, zaprasza przyjaciół. Zaraz zaroi się od gości, niespodzianek i prezentów. Pięknie napisana, brawurowo zilustrowana autorska książka Oli Woldańskiej - autorki ilustracji do konikowej "Mrówki".

źródło opisu: Wydawnictwo Czerwony Konik, 2010

źródło okładki: http://www.czerwonykonik.pl/s/ksiazka/9

kwiatek29 | 2014-01-08

Książeczka jest przeurocza.Przede wszystkim ma bardzo ładne,kolorowe,wyraziste ilustracje,które nie przytłaczają malucha ilością detali.Jest cała z kartonu,więc posłuży dziecięciu dłużej,oprócz tego ma całkiem spory format.Nieco o fabule.Prosiaczek obchodzi pierwsze urodziny,z tej okazji przychodzą do niego przyjaciele z prezentami.I tak po kolei:dzik daje w prezencie trzy jabłuszka,dżdżownica balonik,żuk arbuza,kura trzy jajka ,wszystkie zwierzątka pamiętają o prezencie dla prosiaczka.Córeczka książkę uwielbia,niech to będzie najlepszą rekomendacją.

Czytajka | 2016-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2016

Na widok tej książeczki w naszym domu rozlega się KWIK a mina jest nie do opisania. Już samo to powinno sugerować jak wielki zachwyt wzbudzają Pierwsze urodziny prosiaczka. Z wszystkich kartonowych książeczek jakie posiadamy w swojej kolekcji ta ma najpiękniejsze ilustracje. To co ja uważam za największą zaletę to niebanalny tekst. Dziecko ma szansę na poznanie nowych zwierzątek, jest borsuk i suseł, są też inne, mniej standardowe słowa jak np tamburyno. Książka jest wykonana bardzo starannie przez co powinna zostać z nami na dłużej.

czarna | 2015-11-11
Przeczytana: 28 grudnia 2014

Urocza historia Prosiaczka-Jubilata. Pięknie przedstawia dzień, na który wszyscy tak czekamy. Jest słoneczny dzień, Prosiaczek organizuje przyjęcie urodzinowe dla przyjaciół. Są prezenty od serca i wspaniałe przesłanie na końcu książeczki.

Książka pięknie wydana, dopracowana w najdrobniejszym szczególe. Zachwyciła mnie barwnymi ilustracjami oraz zabawą i różnorodnością kroju czcionek .

Przeczytana: 31 października 2014

Dowcipna, ale spodziewałam się czegoś więcej po tej książce.

frezis | 2011-06-09
Na półkach: Dla dzieci, Przeczytane

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Fantastyczna książka już dla najmłodszch.

AnetaO | 2016-10-06
Na półkach: Dla dzieci, Przeczytane