Ziarnko bobu. Rosyjskie bajki ludowe w opracowaniu Aleksego Tołstoja

Tłumaczenie: Stanisław Ulicki
Wydawnictwo: Wydawnictwo Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Radzieckiej "Współpraca"
Bobowoje ziornyszko
83-7018-084-1
Róża_Bzowa

Zawiera bajki: O koguciku i złotym grzebyku; Ziarnko bobu; Wilk i lisica; Chlebek; Gęsi-łabędzie.
Ilustrowała: Marianna Bielajewa.

książek: 1981

Ulubiona książeczka z dzieciństwa. Baśnie inne niż najbardziej znane, baśnie z różnych stron świata. Nie będę zagłębiać się w wartości, które niosą baśnie. Gdy byłam mała, po prostu lubiłam je czytać, potem pokochałam słuchowiska radiowe dla dzieci. A to wszystko dzięki baśniom i dzięki rodzicom, którzy kupowali książeczki....
Piękne ilustracje.
Książkę posiadam, trzymam ją na strychu.
Postanowiłam dodać do swojej biblioteczki na LC książki ze swojej półki z dzieciństwa. Niby dawno, niby już wiek nie ten do bajek, ale są to naprawdę dobre książki, które nas skłoniły do pokochania czytania. Teraz - rozkochują w sobie najmłodsze pokolenie.

Lilith59 | 2012-10-04

Przepiękna książka, przeczytałam wiele razy sobie, a teraz czytam synkowi. WSPANIAŁE ilustracje,przepiękne, co za szczegóły jak z podręcznika botaniki.

gloria81 | 2014-07-06

Przepiękne ilustracje i fajne historyjki. Mój synek najbardziej lubi tę o chlebku, a ja o braciszku i siostrzyczce.

Asia Gosek-Wiedro | 2015-01-22
Na półkach: Przeczytane, Z dzieciństwa

Jedna z moich ulubionych książek z dzieciństwa!

Lubka | 2016-11-24
Gosia | 2016-10-02