Śmierć i Kowalski

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Klub Srebrnego Klucza". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
joe, alex, śmierć kowalski
A--

Na podstawie tej książki reżyser Jan Batory nakręcił w 1963 roku film Ostatni kurs . Grały w nim ówczesne gwiazdy polskiego kina: Barbara Rylska, Stanisław Mikulski, Wieńczysław Gliński, Emil Karewicz i Ryszard Pietruski.

atimere | 2015-10-20
Przeczytana: 17 października 2015

Na początek przyjmijmy pewne założenia: Śmierć i Kowalski to jest kryminał, zatem będziemy od niego oczekiwać tylko tego, czego można by wymagać od kryminału. Przy takich założeniach można z czystym sumieniem stwierdzić, że to dobra książka. Zręczna intryga, ciekawe postaci. Jak na tak nikczemną objętość, bo zaledwie 188 stron przy drobnym formacie, da się wybaczyć pewne niedociągnięcia narracji.

Matacz | 2012-10-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 01 października 2012

Lekki, niewymagający kryminał obsadzony w polskich realiach. Idealny na wakacyjny wyjazd (może do Trójmiasta?), albo podróż. Spodobał mi się pomysł autora na rozdziały, w których Śmierć miała się spotkać z Kowalskim, czyli taka trochę antropomorfizacja śmierci. Niestety takich rozdziałów było jak na lekarstwo i po zachęcającym początku musiałem się długo naczekać na kontynuowanie tego pomysłu. Książka nie zachwyca, ale też nie ma tragedii. Ogólnie do przeczytania.

Stan | 2016-11-21
Tohverus | 2016-06-03