Francuski ogrodnik

French gardener
978-83-247-1216-8
powieść angielska

Inne wydania

Romans obyczajowy. Nastrojowa opowieść z tajemnicą, o prawie do uczuć i sile pożądania, rozgrywająca się na tle bujnej, angielskiej przyrody. Miranda i David przeprowadzają się z dziećmi z Londynu do pięknego domu na wsi, otoczonego zapuszczonym ogrodem. Poszukiwany ogrodnik nieoczekiwanie znajduje się sam i jest niezwykle przystojnym Francuzem w sile wieku. Przed wielu laty mężczyzna przeżył w tym ogrodzie wyjątkowe chwile i złożył komuś pewną obietnicę. Teraz zmieni życie Mirandy...

źródło opisu: Wydawnictwo Świat Książki, 2009

Joanna | 2013-11-25
Na półkach: 2013, Przeczytane
Przeczytana: 24 listopada 2013

Santa – Montefiore – angielska pisarka, autorka poczytnych powieści dla kobiet. Autorka m.in.: „ Spotkamy się pod drzewem ombu”, „ Szkatułka z motylem”, „ Sonata o niezapominajce”, „ Jaskółka i koliber”, „ Ostatnia podróż Valentiny”, „ Cygańska madonna”, „Morze utraconej miłości”.
W odróżnieniu od czytanej przeze mnie „ Cygańskiej madonny”, „ Spotkamy się pod drzewem ombu” oraz „Sonaty o niezapominajce”, powieść „ Francuski ogrodnik” trochę zawiodła moje oczekiwania pod względem raczej przewidywalnej akcji. Jest to historia życia dwóch rodzin , jednej współcześnie – w latach 2004 -6 naszego stulecia, druga pod koniec lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku, z akcją umiejscowioną w sielskiej posiadłości Hartington House, Dorset. Osobą łączącą dwie historie jest francuski biznesmen zatrudniający się u dziennikarki Mirandy jako ogrodnik przywracający dawną świetność i magię w otaczającym domostwo ogrodzie. Powieść o sile pożądania i prawie do uczuć ze skrywaną tajemnicą w tle...

książek: 1900
Gosia | 2014-04-04
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 04 kwietnia 2014

To moja druga powieść Santy Montefiore po przeczytanej niedawno "Cygańskiej madonnie".
Tym razem jestem zauroczona opowieścią o wielkiej miłości dwojga ludzi, która rozkwitła niespodziewanie w pięknym i magicznym ogrodzie.
Jest to historia życia dwóch rodzin. Jedne toczy się współcześnie, drugą poznajemy z kart pamiętnika. Akcją umiejscowiona jest w sielskiej angielskiej posiadłości Hartington House. Osobą łączącą obie historie jest przystojny Francuz, Jean-Paul zatrudniający się u nowej właścicielki domu Mirandy jako ogrodnik który ma przywrócić dawną świetność i magię w otaczającym domostwo ogrodzie.
Miranda i David wraz z dziećmi przenoszą się z tętniącego życiem Londynu na wieś, do nowej posiadłości. Miranda z początku nie umie się odnaleźć w tym prowincjonalnym światku, brakuje jej markowych sklepów i przyjaciółek. Czuje się osamotniona, gdyż mąż pracuje nadal w Londynie, z rodziną widuje się tylko w weekendy i stopniowo traci z nimi kontakt i bliskość. Z przypadkowo...

boziaczek | 2014-09-05

Jestem wielką fanką książki Santy Montefiore - Spotkajmy się pod drzewem ombu. Jest to zdecydowanie jedna z lepszych książek jakie czytałam. Francuski ogrodnik niestety nie posiada tego samego czaru. Nie wciągnęła mnie ta książka, ani specjalnie nie zaciekawiła. Bardzo schematyczna.
Nie polecam.

teri | 2014-10-17
Na półkach: 2014, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 16 października 2014

Piekna bajka...ale,ta bajka spodobala mi sie i to bardzo.Moze to zasluga ogrodu.Ogrodu,ktory w tej opowiesci jest naprawde bajeczny.Poza tym,w moim odczuciu watek romantyczny jest niebanalny.Za romansami nie przepadam ale czasem cos chwytam z nadzieja na zaskoczenie mnie,tak bylo w tym przypadku.Polecam!!Il giardiniere.....
Specjalne podziekowania dla Edi-Edi!!!

Grażyna | 2013-10-27
Przeczytana: 26 października 2013

Miłość - to co w tej powieści wg mnie wydaje się najważniejsze. Potrzeba miłości-dla każdego-jak powietrza do oddychania.
Oprócz tego to co spotyka się w życiu-zdrada ale także przyjaźń ,potrzeba akceptacji.
Ava Lightly i Jean Paul-ich wielka,ponadczasowa miłość.Z drugiej strony mąż Avy ,który żyje (jak wygląda z powieści) w nieświadomości "podwójnego " życia żony .
A druga para-to Miranda i David ,,,,Także znaleźli się w "kłopotach" z powodu zdrady ....ale udaje im się przede wszystkim dzięki miłośći uratować swoje małżeństwo.W jednym i drugim przypadku wg mnie najważniejszą decyzją była rodzina ,dzieci.I być może tak bywa ,że kobieta kocha jak Ava -dwóch mężczyzn jednocześnie....
Nie będę się "wymądrzać" odnośnie tego bo starałam się czytać książkę jako historię o miłości.I dla mnie ta powieść-to urokliwa,powieść z "duszą". Duży walor to cudowny ogród-który łączy i historię z lat 1979-1980 oraz 2005-2006.Cieszę się ,że ta książka znalazła sie na mojej drodze....i dlatego ...

Ettelea | 2013-10-05
Przeczytana: 05 października 2013

Nie ukrywam, że od kobiecej literatury nie oczekuję zbyt wiele. Historia powinna być napisana lekkim językiem, ma mnie po prostu nie nudzić i dostarczyć opisów pięknych krajobrazów oraz magicznych uniesień miłosnych. Czasami zdarzą się perełki, które poza wzruszeniem lub wywołaniem uśmiechu, dostarczają również elementów zaskoczenia uatrakcyjniając tym samym spotkanie z książką. „Francuski ogrodnik” do nich nie należy. Wszystko toczy się leniwie ku przewidywalnemu końcowi. Miało być tajemniczo i magicznie. Hmm. Nie wystarczy napisać, że coś jest tajemnicze i bezkarnie szastać tym słowem na prawo i lewo. Trzeba zbudować taką atmosferę, która wciągnie czytelnika od pierwszych stron i nie da mu zasnąć póki nie pozna rozwiązania.

Sam pomysł na opowieść jest ciekawy, jednak wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Styl autorki nie sprawia, że tekst po prostu płynie. Oczekiwałam poetyckich opisów ogrodów, a dostałam kilka powtarzających się suchych epitetów. Oczekiwałam ogromnych...

allison | 2011-05-19
Przeczytana: 2010 rok

Piękna historia o miłości, odpowiedzialności, tęsknocie i przyjaźni... Rzadko płaczę podczas lektury, ale przy tej książce popłakałam się jak bóbr:).

Monika | 2016-08-21
Przeczytana: 2016 rok

UROK - CZAR - MAGIA - po prostu pięknie opowiedziana historia miłości.
Powieść mnie wyciszyła, wprawiła w spokojny, miły nastrój i oczywiście wzruszyła.
W kolejce do czytania czekają inne książki Pani Santy i bardzo się z tego cieszę !!!

Serdeczności
Monika

Paula | 2016-06-07
Na półkach: 2016, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 07 maja 2016

Piękna, sentymentalna, niezwykle romantyczna opowieść o wielkiej, niespełnionej miłości, o dokonywaniu trudnych wyborów, przy których serce krzyczy i krwawi z bólu. Książka o godzeniu się z podjętymi decyzjami i życiu w ciągłym oczekiwaniu na spełnienie złożonych obietnic i na szczęście. Bardzo chętnie za jakiś czas przeczytam tę powieść jeszcze raz.

wiejskifilozof | 2014-05-26

Nie każdy lubi zmianę swego życia.Nie każdy marzy o domku na wsi.Nie każdy,znajduję tak uroki życia.
Miranda,ma męża David.Dwoje dzieci,syn Gus,córka Storm.Pewnego,dnia opuszczają piękny i bogaty Londyn i przeprowadzają się na wieś.
Dla Mirandy,to koszmar.Zamienić botki od znanych projektantów na gumiaki.Nie,to nie dla niej.David pracuję w Londynie,jako bankowiec.A Miranda,siedzi na wsi i piszę poradniki i marzy o napisaniu książki.
Dzieci,też się nudzą.Mają po 5 i 7 lat.I wieś jest dla nich nudna.Gus co prawda,zajmuję się dręczeniem zwierząt.Lecz Storm,tęskni za wielkim miastem.
Kiedy,trzeba zając się ogrodem,zjawia się pewien Francuz.
Bardzo dobrze zna się na swych fachu i chętnie pomoże Mirandzie w doprowadzenie ogrodu,do stanu używalności.
Francuski Ogrodnik,to mądra i pouczająca książki.Autorka opisuję angielską wioskę i cofa czytelnika do końca lat 70 XX wieku.
Wielu bohaterów tej książki zmieni swe życie.A czytelnik dostanie mnóstwo fajniej przyjemności obcowania z literaturą.