Mity o cholesterolu

Oficyna Wydawnicza ABA
2010-01-01
2010-01-01
cholesterol medycyna prawda zdrowie

Miałam wątpliwości, czy to nie jest teoria spiskowa, ale już po kilkunastu stronach i za sprawą dwóch zdań przekonałam się, że pogląd niemieckiego chirurga pokrywa się z moim doświadczeniem w redukowaniu cholesterolu za pomocą leku przepisanego przez lekarza (za ponad 100zł i z wyjątkowo krótką ulotką). Mój lekarz był bardzo zdziwiony "efektami leczenia" tak samo zresztą jak wcześniej tym, że przy takiej sylwetce mam "podwyższony" cholesterol. Jak można przeczytać w książce, gdyby wszyscy zbadali poziom cholesterolu, to 80% społeczeństwa musiałoby się leczyć. Autor wykazuje również, że przemysł farmaceutyczny "lecząc" cholesterol wywołuje także inną bardzo popularną chorobę.
Minusem tej publikacji są liczne powtórzenia, ale polecam ją m.in. sportowcom i tym, którzy leczą inną przypadłość poprzez obniżanie wcale nie złego cholesterolu.

𝗗𝗟𝗔 𝗣𝗢𝗦𝗭𝗘𝗥𝗭𝗘𝗡𝗜𝗘 𝗭𝗗𝗢𝗕𝗬𝗧𝗘𝗝 𝗪𝗜𝗘𝗗𝗭𝗬 !
To jest tylko 100 stron i dla mnie to była godzina czytania.
Książka pokazuje,, do jakich metod ucieka się oraz jak daleko gotów się posunąć przemysł farmaceutyczny.
Po książkę sięgnęłam z polecenia w "𝗚𝗟𝗢𝗕𝗔𝗟𝗡𝗬 𝗦𝗣𝗜𝗦𝗘𝗞 Ż𝗬𝗪𝗜𝗘𝗡𝗜𝗢𝗪𝗬" Tomasza Koziagóra, którą oczywiście również przy okazji 𝗣𝗢𝗟𝗘𝗖𝗔𝗠 !
𝗖𝗭𝗬𝗧𝗔𝗝𝗖𝗜𝗘 ! 𝗭𝗗𝗢𝗕𝗬𝗪𝗔𝗝𝗖𝗜𝗘 𝗪𝗜𝗘𝗗𝗭Ę 𝗜 𝗣𝗢𝗟𝗘𝗣𝗦𝗭𝗔𝗝𝗖𝗜𝗘 𝗦𝗪𝗢𝗝𝗘 𝗭𝗗𝗥𝗢𝗪𝗜𝗘 !

W czasie tych 11 miesięcy., czyli prawie rok od kiedy jestem na 𝗞𝗘𝗧𝗢, odstawiłam leki na nadciśnienie całkowicie, po insulinooporniości nie ma śladu, tak jak po guzie na lewej nerce, schudłam i czuję się zdecydowanie lepiej. Wracam "do siebie" sprzed lat.
𝗧𝗬𝗟𝗞𝗢 𝗞𝗘𝗧𝗢𝗭𝗔 !

Więcej na kanałach na yt :
-KETOKOCUR
-Babanaketo
-Saganek
-Tłuste gary

𝗞𝗘𝗧𝗢𝗡𝗬 𝗧𝗢 𝗡𝗜𝗘 𝗗𝗘𝗠𝗢𝗡𝗬 !
Ketony to super paliwo dla mózgu
Richard Veech

𝗗𝗟𝗔 𝗣𝗢𝗦𝗭𝗘𝗥𝗭𝗘𝗡𝗜𝗘 𝗭𝗗𝗢𝗕𝗬𝗧𝗘𝗝 𝗪𝗜𝗘𝗗𝗭𝗬 !
To jest tylko 100 stron i dla mnie to była godzina czytania.
𝗖𝗭𝗬𝗧𝗔𝗝𝗖𝗜𝗘 ! 𝗭𝗗𝗢𝗕𝗬𝗪𝗔𝗝𝗖𝗜𝗘 𝗪𝗜𝗘𝗗𝗭Ę 𝗜 𝗣𝗢𝗟𝗘𝗣𝗦𝗭𝗔𝗝𝗖𝗜𝗘...

Jedna z najważniejszych książek o zdrowiu w moim życiu. Dzięki niej przestałem oglądać się na wyniki badań cholesterolu we krwi, przestałem narzekać na rzekomy "zły" cholesterol, i ponownie zacząłem jeść co mi smakuje, czyli obrośnięte białym tłuszczykiem mięso, zwłaszcza wieprzowe (tylko w 5 procentach jedzenie wpływa na obecność cholesterolu we krwi). Polecam i dziękuję za uwagę!

krótka ale rzeczowa, bardzo przydatna wiedza bez zbednego lania wody , polecam

krótka ale rzeczowa, bardzo przydatna wiedza bez zbednego lania wody , polecam

MEGA !!!

MEGA !!!

Książka o tym, jak nabić w butelkę głupiego konsumenta=)

Jakie jest Twoje pierwsze skojarzenie, gdy słyszysz "cholesterol"?
Miażdżyca? Otyłość? Choroba wieńcowa? Zawał serca? Udar mózgu?
Szczerze? Do momentu, kiedy nie nadeszło kolokwium na studiach miałam bardzo podobne skojarzenia, które, jak zapewne łatwo się domyśleć – niekoniecznie są poprawne. Już od kilku lat nie jestem na bieżąco ze światem biochemicznym, dlatego nie będę udawała mądrzejszej niż jestem. Skupie się na tym, co pisze zapewne mądrzejszy i doświadczony lekarz oraz na danych z mojego ukochanego podręcznika. Nie będę pisała tutaj o stylu, języku, ale skupię się na głównym temacie, jakim jest kampania antycholesterolowa, która ma na celu ogłupienie i dezinformację ludzkości. Autor pisze ciekawie i mądrze=) i nijak nie da się ukryć jego rozgoryczenia faktem, że przemysł farmaceutyczny w zmowie z większością lekarzy i innymi firmami, które na "ochronie przed zgubnymi skutkami zbyt dużego stężenia cholesterolu we krwi" się zwyczajnie bogacą.

Podstawowe fakty o cholesterolu, które każdy, nie tylko biochemik wiedzieć powinien (skupią się na faktach przedstawionych w tej książce). Nasza niewiedza jest w przekomiczny sposób wykorzystywana przez wiele mądrzejszych od nas;):
– w ok. 95% (różne źródła podają odmienne wartości 90-95%) cholesterolu jest syntetyzowana głównie wątrobie. Jedynie 5% dostarczamy organizmowi z pożywieniem. Dlatego NIE DA się obniżyć poziomu cholesterolu stosując dietę. To bardzo ważny, najczęściej pomijany fakt, który widać czarno na białym... po co zatem katować się dietami, po co jeść margaryny obniżające poziom cholesterolu, po co ograniczać jedzenie jaj? Nie wiem=)
– cholesterol jest syntetyzowany tylko w komórkach zwierzęcych. NIE jest syntetyzowany w komórkach roślinnych. A swego czasu na rynku były dostępne margaryny (które, jak zapewne wszyscy wiedzą są pochodzenia roślinnego) na etykietach których dumnie obwieszczano: TEN PRODUKT NIE ZAWIERA CHOLESTEROLU! CHROŃ SIĘ PRZED MIAŻDŻYCĄ I CHOROBAMI SERCA! =D producent margaryny ma konsumentów za idiotów, bo po co pisać, że margaryna nie ma cholesterolu, skoro rośliny cholesterolu nie mają?... hmmm;)
– cholesterol to prekursor, czyli taka postać wyjściowa, dla hormonów, kwasów żółciowych, witaminy D. Współtworzy także błony komórkowe (utrzymuje odrębność każdej żywej komórki). Jeśli obniżamy poziom cholesterolu (farmakologicznie) wówczas spada jego dostępność dla wyżej wymienionych produktów. Autor wyciąga wnioski (odważne) – mniejsza ilość substratu (cholesterolu) dla niezbędnych do funkcjonowania hormonów (m.in. kortykosteronu),witamin i kwasów żółciowych powoduje zaburzenia w funkcjonowaniu całego organizmu i osłabia organizm, który staje się podatny na choroby. Czyli SZTUCZNE OBNIŻANIE STĘŻENIA CHOLESTEROLU JEST NIEBEZPIECZNE DLA ORGANIZMU
– i najważniejsze z punktu widzenia autora – poziom cholesterolu. Ilość cholesterolu jest zmienna, waha się w ciągu doby, tygodni i miesięcy. Dlatego jednorazowe pobranie krwi nie jest wiarygodnym wyznacznikiem jakie faktycznie stężenie cholesterolu jest w naszym organizmie. Ale co najważniejsze – autor podkreśla ze odgórnie ustalona norma – 150 mg/dl jest błędna ale celowo ustalona, aby każdy zdrowy, młody, stary, chory miał rzekomo zbyt wysoką wartość cholesterolu. Autor, na podstawie obserwacji wybitnych profesorów oraz swojej ustalił, że norma powinna wynosić 250 mg/dl! To znacząca różnica!

Poza tym nie ma czegoś takiego jak "zły" i "dobry" cholesterol, bo każda z tych frakcji: LDL, HDL spełnia określone funkcje w organizmie. Brak, czy znaczne obniżenie którejkolwiek jest niebezpieczna dla zdrowia. Cholesterol nie jest częścią składową blaszek miażdżycowych (stanowi zaledwie 1%),dlatego NIE JEST odpowiedzialny za choroby serca, zwężenie ścian naczyń krwionośnych, miażdżycę i udar.
Sceptycznie podchodzę do publikacji, które używają określeń "zdecydowana większość" "połowa badanych osób" czy "kilkanaście lat temu... a teraz". Są to nieprecyzyjne i niewiarygodne określenia. Jednak odnoszę wrażenie, że autor bardziej chciał się skupić na przekazie, na klarownym przekazaniu swoich racji i w miarę jasnym odbiorze, a nie na statystykach.
Moim zdaniem ta książka jest warta uwagi. Bo jest kilka elementów z którymi nie sposób polemizować: np.: fakt, ze nagłośnienie prawdy, ze cholesterol JEST NIEZBĘDNY DO ŻYCIA I JEGO FARMAKOLOGICZNE OBNIŻANIE NIE POMAGA, A WRĘCZ SZKODZI, byłoby bankructwem dla wielu firm farmaceutycznych, spożywczych i innych, które swoje produkty wydają w oparciu o stwierdzenie "Cholesterol jest zły". Nie jest zły.
Autor pisze jasno i przejrzyście. Nie ma pseudonaukowego bełkotu, każdy zrozumie co autor miał na myśli. Bardzo polecam.
PS jeśli ktoś dostrzega jakieś błędy merytoryczne, to bardzo proszę aby zwrócił mi uwagę, bo pisałam jedynie to co pamiętam.

Książka o tym, jak nabić w butelkę głupiego konsumenta=)

Jakie jest Twoje pierwsze skojarzenie, gdy słyszysz "cholesterol"?
Miażdżyca? Otyłość? Choroba wieńcowa? Zawał serca? Udar mózgu?

Książka dla tych, którym lekarze wmówili, że mają wysoki cholesterol. Czyli prawie dla wszystkich, którzy badają cholesterol (łącznie z dziećmi).
Napisana prostym, zrozumiałym językiem.

Napisana prostym, zrozumiałym językiem.

Ta książka wywróciła do góry nogami moje przekonania o cholesterolu. Okazuje się, że nie ma ani "złego" ani "dobrego cholesterolu a jego jednorazowe pomiary nic nie dają z uwagi na duże wahania we krwi, a maksymalne normy zostały znacząco zaniżone przez lekarzy. Do tego cholesterol odgrywa bardzo istotną rolę w naszym organizmie, a poprzez farmakologiczne jego obniżanie robimy sobie wielką krzywdę. Wiem, że brzmi jak opowieść science fiction, ale autor nie wypadł sroce spod ogona. Ma stosowne tytuły naukowe, a w swojej książce podpiera się tuzinem innych naukowców. Okazuje się że masło jest dużo zdrowsze od roślinnej margaryny a pastylki jakie łykamy w celu obniżenia poziomu cholesterolu to ściema firm farmaceutycznych, które zarabiają na wciskaniu nam tabletek.

Bardzo wartościowa książka. Podziwiam autora, że odważył się o tym napisać. Obowiązkowa lektura dla każdego! Warto wiedzieć jak nie zmarnować swojego zdrowia przez lekarzy, którzy mają za nic nasze zdrowie... W telewizji jest mnóstwo reklam leków obniżających cholesterol, tylko mało kto wie, że ten oto cholesterol nie odpowiada za zawały i udary, a wręcz jego niski poziom jest zabójczy dla naszego zdrowia. POLECAM!!!

• Zdrowie
  • Przeczytam w 2024 roku
  • Chcę kupić
  • Ciekawostki?
  • X Zdrowie

Dodaj cytat z książki Mity o cholesterolu