Wojna polsko-sowiecka 1939

Wydawnictwo: Polska Fundacja Kulturalna
historia
sulek2712

Książka omawia wojnę polsko-sowiecką w wyniku zbrodniczej bolszewickiej agresji na Polskę 17 września 1939 roku. Przedstawione są fakty zarówno stawiania przez polskie siły zbrojne oporu, jak również popełniania przez stronę sowiecką zbrodni wojennych.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

sulek2712 | 2013-07-22

Szczegółowe przedstawienie walk na wschodzie Polski po 17 września. Naświetlenie tej dziwnej "wojny", która obnaża błędy Polskich władz wojskowych. Godne uwagi relacje świadków, które ujawniają wielu nieznanych bohaterów tamtych wydarzeń. Szczerze polecam obok tej pozycji książkę "Agresja 17 września. Studium aspektów politycznych"
Łojek Jerzy.