Wyzwanie czytelnicze LC

Martynka w podróży

Cykl: Martynka
Wydawnictwo: Papilon
marcellka

Zabawne i pouczające przygody sympatycznej dziewczynki Martynki, które uczą małe dzieci zachowania się w określonych sytuacjach życiowych. Ten tomik poświęcony jest problematyce podróży.

zdolnedzieci | 2017-02-06

Niektóre dzieci mają problem ze skupieniem się na treści czytanej książki. I nie jest to ich wina - w końcu dzieci są pełne zapału, energii, przez ich umysł przewijają się setki myśli i szalonych pomysłów. Bywa jednak tak, że dobrze dobrana książka zaciekawi naszą pociechę na tyle, aby dotrwała do końca powieści.
Dzisiaj pragnę przedstawić Wam kolejną książkę, wartą uwagi: jest to "Martynka". Ola zachwycona jest wyjątkowo naturalną postacią dziewczynki: przeżywa radości i smutki, czasem musi pokonać strach przed nieznanym, zmęczenie czy uporać się ze zmianami w życiu. Martynka żyje bardzo aktywnie - uczy się jeździć konno, pływać, uwielbia zajmować się przydomowym ogrodem, czy spacerować po łące wraz ze swoim nieodłącznym przyjacielem: Pufkiem.
Książka nie jest przeznaczona wyłącznie dla dziewczynek (chociaż sama z początku odnosiłam takie wrażenie). Praktycznie w każdej części Martynce towarzyszą bracia: Alanek i Jaś, kuzynostwo lub nowo poznani przyjaciele. Jest to niezwykle...

julka | 2015-05-03

Chyba na świecie jest jednak trochę więcej dzieci niż tylko Martynka,które z głupich powodów twierdzą,że w domu jak trzeba coś zrobić to jest źle i najlepiej się wyprowadzić i samemu martwić się o swoje życie,ale dzieci tym samym nie wiedzą ,ile robią zamieszania..............

jaskierjadowity | 2017-01-04
Jula2402 | 2016-12-08