978-83-7257-497-8
Żydzi, II wojna
historia
Jerzy Maczka

Książka jest swoistą Encyklopedią Treblinki. Jest ona owocem kilkunastoletnich badań naukowych prowadzonych przez dra Edwarda Kopówkę, kierownika Muzeum w Treblince i ks. Pawła Rytel-Andrianika, studenta biblistyki oraz judaistyki na Uniwersytecie w Oxfordzie. Publikacja zawiera informacje nt. Polaków ratujących Żydów z powiatów: bialskiego, bielskiego, brańskiego, garwolińskiego,...

Publikacja zawiera informacje nt. Polaków ratujących Żydów z powiatów: bialskiego, bielskiego, brańskiego, garwolińskiego, łomżyńskiego, łosickiego, łukowskiego, mińskiego, ostrowskiego, parczewskiego, radzyńskiego, siedleckiego, siemiatyckiego, sokołowskiego, węgrowskiego, wysokomazowieckiego. Zawiera ona relacje i świadectwa dotyczące ponad 250 zamordowanych, głównie za pomoc Żydom (w tym 18 księży), prawie 350 Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata i ponad 300 osób, które z narażeniem życia niosły efektywną pomoc.

Książka ta nie jest publikacją polemiczną, ale faktograficzną. Dlatego też komentarze są ograniczone do minimum, aby pozostawić Czytelnikowi zupełną swobodę interpretacji dokumentów archiwalnych czy też relacji świadków. Autorzy napisali w zakończeniu: “Ufamy, że niniejsza monografia Treblinki i okolic poszerzy wiedzę na temat badanego terenu, jak również przyczyni się do oddania hołdu Męczennikom i Bohaterom, którzy z narażeniem życia, niejednokrotnie płacąc najwyższą cenę, ratowali Żydów”.

źródło opisu: http://www.loretanki.pl/sklep/product_info.php?products_id=1138

źródło okładki: http://www.loretanki.pl/sklep/product_info.php?products_id=1138

• Dziewczyna z Bostonu
  • Raz na zawsze
  • Przekonaj mnie, że to ty
  • Wstyd
  • Tajemniczy brat
  • Stalker
  • Mniej złości, więcej miłości
  • Piękny sekret
  • Przepisy na miłość i zbrodnię
  • Twoim śladem
  • Mężczyźni z różowym trójkątem
Dziewczyna z Bostonu
Anita Diamant

7 (3 ocen i opinii)
Raz na zawsze
Andreas Pflüger

7 (22 ocen i opinii)
Przekonaj mnie, że to ty
Anna Karpińska

7 (4 ocen i opinii)
Wstyd
Helen FitzGerald

5,23 (22 ocen i opinii)
Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii
Anna Mateja

7,86 (14 ocen i opinii)
Piękny sekret
Christina Lauren

6,73 (248 ocen i opinii)
Przepisy na miłość i zbrodnię
Sally Andrew

Mężczyźni z różowym trójkątem
Josef Kohout , Heinz Heger

7,95 (38 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
kazikowy | 2016-03-18
kuba | 2014-01-25