Jak trenować dziecko. Trening czyni mistrza

Tłumaczenie: Grzegorz Grygiel
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Vocatio
978-83-7492-110-7
wychowanie
A--

Opis wydawcy: Trenowanie dziecka w samodyscyplinie to zapomniana, ale ciągle najskuteczniejsza koncepcja wychowawcza oparta na powiedzeniu mówiącym o tym, że trening czyni mistrza. Samodyscyplina nie spada z nieba jak wieczorna rosa. Dzieci trzeba z miłością wdrażać w nią, i to już od pierwszych miesięcy życia. --- Książka wywołała duże kontrowersje z uwagi na opisywane w niej surowe metody...

---

Książka wywołała duże kontrowersje z uwagi na opisywane w niej surowe metody wychowawcze opierające się na karach cielesnych. Książka wydana w maju 2010, została wycofana z obiegu przez polskiego wydawcę w lutym 2012. Vocatio zamieściło obszerny komunikat na swojej stronie na temat wycofania tej pozycji.

źródło opisu: Vocatio, 2010

źródło okładki: http://www.vocatio.com.pl/image/cache/data/ok%C5%8...»

Abigail | 2013-10-20

Rodzice 4-letniego Seana, 7-letniej Lydii i 13-letniej Hany zainspirowani książką państwa pearlów tak bili swoje dzieci i tak łamali im wolę, że doprowadzili je do śmierci.

ot taka ciekawostka...

zobacz:https://www.facebook.com/media/set/?set=a.292986264132752.58312.224184344346278&type=1

dudi | 2012-04-05
Przeczytana: 04 kwietnia 2012

Szkodliwa instrukcja smagania dzieci rózgą. Beznadziejna. Przeczytałem z wielką nieprzyjemnością tylko dlatego, żeby wiedzieć o czym dyskutuję. To wstyd , że taki chłam ktoś w Polsce tłumaczy i drukuje.

Helluo_librorum | 2016-12-27
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 27 grudnia 2016

Abstrahując od kontrowersyjnych poglądów autorów, jest to książka w dużej mierze przegadana, pełna przesadzonych metafor i powtórzeń. Konkretnych informacji jest tam jak na lekarstwo, można by je streścić w kilku zdaniach.

jasmar | 2015-06-08
Ewa | 2014-11-11