Jak napisać powieść

Tłumaczenie: Ewa Kraskowska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Ucz się sam". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Writing a novel
83-08-02830-6
pisarstwo

Co sprawia, że dobra fabuła zmienia się w odnoszącą sukces wydawniczy powieść? Podręcznik zawiera nie tylko odpowiedź na to pytanie, ale również praktyczne ćwiczenia, które pomogą początkującemu pisarzowi znaleźć własny, niepowtarzalny styl.

źródło opisu: Wydawnictwo Literackie

źródło okładki: http://www.wydawnictwoliterackie.pl/ksiazka.php?ID=146

Krzysztof | 2015-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2015

Jak napisać powieść Nigel’a Wattsa to po Jak napisać kryminał Lesley Grant-Adamson kolejna książka z serii Ucz się sam. Autor jest pisarzem i wykładowcą kreatywnego pisania. W swojej książce Watts przedstawia sposób pracy, jakim posługuje się podczas pisania.

„Skonstruowałem tę książkę w taki sposób, by odzwierciedlić sposób, w jaki ja sam piszę powieść. I chociaż pisanie prozy odbywa się nazbyt chaotycznie, by można to było poddać jakiejś analizie moja podróż wygląda mniej więcej tak: zaczynam od pomysłu, potem rozwijam fabułę, ustal kim są postacie, decyduję z jakiego punktu widzenia opowiadam historię, w jakiej oprawie scenicznej się ona odbywa i jaki jest temat. Redaguje na końcu, a ostatnia rzecz, o jakiej myślę, to czy powieść się sprzeda.”

W tym cytacie zawierają się wszystkie elementy pracy pisarskiej, które opisuje Watts w książce, chociaż nie są to jedyny treści, jakie w niej znajdziemy. Autor podejmuje też tematy nie wiążące się bezpośrednio z pracą nad tekstem, lecz...

Pugnacious | 2013-02-11
Przeczytana: 2012 rok

bardzo solidna pozycja. Zwłaszcza początkowe rozdziały, poświęcone fabule są merytorycznie świetnie.
Ogólnie - na pewno dobry podręcznik żeby uporządkować sobie pewne wątki i zastanowić się nad różnymi aspektami pisania.

Piszesz albo chcesz pisać?
Zapraszam:

Sartor | 2016-11-03