Wyzwanie czytelnicze LC

Cykl: Martynka (tom 8)
Wydawnictwo: Publicat
Imagine... Martine danseuse
Artsajke

Martynka marzy o prawdziwej scenie, rozświetlonej setką lamp. O byciu primabaleriną. I o przyjaciołach, którzy siedzą na widowni i klaszczą jak szaleni, widząc małą tancerkę.

Książka z ilustracjami przestrzennymi, które sprawiają, że to marzenie staje się niemal rzeczywiste.

źródło opisu: bonito.pl

źródło okładki: http://www.martynka.com.pl/index.php?id=88&documents=73

zdolnedzieci | 2017-01-27
Przeczytana: 09 lutego 2016

Niektóre dzieci mają problem ze skupieniem się na treści czytanej książki. I nie jest to ich wina - w końcu dzieci są pełne zapału, energii, przez ich umysł przewijają się setki myśli i szalonych pomysłów. Bywa jednak tak, że dobrze dobrana książka zaciekawi naszą pociechę na tyle, aby dotrwała do końca powieści.
Dzisiaj pragnę przedstawić Wam kolejną książkę, wartą uwagi: jest to "Martynka". Ola zachwycona jest wyjątkowo naturalną postacią dziewczynki: przeżywa radości i smutki, czasem musi pokonać strach przed nieznanym, zmęczenie czy uporać się ze zmianami w życiu. Martynka żyje bardzo aktywnie - uczy się jeździć konno, pływać, uwielbia zajmować się przydomowym ogrodem, czy spacerować po łące wraz ze swoim nieodłącznym przyjacielem: Pufkiem.
Książka nie jest przeznaczona wyłącznie dla dziewczynek (chociaż sama z początku odnosiłam takie wrażenie). Praktycznie w każdej części Martynce towarzyszą bracia: Alanek i Jaś, kuzynostwo lub nowo poznani przyjaciele. Jest to...

ZwykłaMatka | 2016-01-09
Na półkach: Przeczytane, Czytane córci
Przeczytana: 09 stycznia 2016

Jak to Martynka :) Kto zna ten wie, że na niej się nie zawiedzie! W tej części dziewczynki sporo dowiedzą się na temat baletu, wytrwałości, dążeniu do celu. Jest to idealny tytuł dla przyszłych baletnic :)

Maria | 2016-12-15
Gosia | 2016-05-10