Miłość przychodzi łagodnie

Okładka książki Miłość przychodzi łagodnie Janette Oke
Okładka książki Miłość przychodzi łagodnie
Janette Oke Wydawnictwo: Pojednanie Cykl: Miłość przychodzi łagodnie (tom 1) literatura piękna
Miłość przychodzi łagodnie (tom 1)
Love Comes Softly
Pojednanie
1992-01-01
1992-01-01
Andrzej Gandecki
powieść obyczajowa USA śmierć miłość

Takie książki długo pozostają z nami i chętnie się do nich wraca... Dlaczego tak mało o nich się pisze i mówi... Miłość przyjaźń trudne chwile prawdziwe życie....

Audiobook

Historia taka sobie. Niespecjalnie mi się podobała, ale też nie była zła.
Przedstawia życie pionierów na preriach Kanady.
Gdybym wcześniej nie wysłuchała audiobooka "Głos serca" tej samej autorki, to bardzo możliwe, że "Miłość przychodzi łagodnie" oceniłabym wyżej. Ale swą znajomość z autorką, wydawcą oraz lektorką zaczęłam od pozycji dużo lepszej :)

Audiobook

Historia taka sobie. Niespecjalnie mi się podobała, ale też nie była zła.
Przedstawia życie pionierów na preriach Kanady.
Gdybym wcześniej nie wysłuchała audiobooka "Głos serca" tej samej autorki, to bardzo możliwe, że "Miłość przychodzi łagodnie" oceniłabym wyżej. Ale swą znajomość z autorką, wydawcą oraz lektorką zaczęłam od pozycji dużo lepszej...

Piękna historia, jednak... wiele mi tutaj brakowało, czułam niedosyt historii o pierwszym mężu chociażby.

Powieść "Miłość przychodzi łagodnie" została napisana w 1979roku i wkrótce stała się ulubioną powieścią milionów czytelników. Ja natrafiłam na nią dopiero teraz dzięki audiobookowi w dobrej interpretacji lektorki, Karoliny Garlej-Zgorzelskiej.
Janette Oke, kanadyjska pisarka została nagrodzona odznaczeniami: Christy Award i Gold Medallion, w Polsce jest znana przede wszystkim z bestsellerowej serii "Miłość przychodzi łagodnie".
Marta i Clark, młodzi bohaterowie opowieści, która w swym przesłaniu chrześcijańskim jest przypowieścią o życiu, jego wartości pomimo dramatycznych zdarzeń. To historia miłości małżeństwa z rozsądku na dalekiej, XIX-wiecznej prerii, zamiłowaniu do pracy ( lepiej pracować niż narzekać),umiłowaniu uprawy ziemi, hodowli zwierząt, sąsiedzkiej pomocy.
Czyta się lekko i przyjemnie, z uśmiechem i wzruszeniem.
Fabuła wzbudza refleksje, może inspirować do życiowych wyzwań w trudnej codzienności.

Piękna opowieść o miłości. Pokazuje, że miłość przychodzi z czasem, miłość się nie spieszy, pokazuje się w codziennych trudach.

19-letnia Marty Claridge wraz z wężem właśnie przybyła za Zachód w poszukiwaniu lepszego losu. Może naprawdę ten "lepszy los" znalazła, ale wyglądał on zupełnie inaczej niż to, co sobie zakładała. Clem szybko ginie, a ona jako młoda i ciężarna wdowa zostaje przymuszona przez życie do błyskawicznego małżeństwa, a w sumie układu, z mężczyzną, który jeszcze tego samego dnia kopał grób jej ukochanego. Clark Davis tak naprawdę nie potrzebuje żony - i to od razu Marty zaznacza - ale matki dla swej niespełna dwuletniej osieroconej córeczki Missie. Tytuł powieści wyraźnie wskazuje, co stanie się dalej. Historia ogniskuje się na zapisie codzienności z czasów kanadyjskich pionierów i sama w sobie jest "łagodna", choć trudno mi jakoś pojąć chronologię. Bohaterzy, oboje poramieni po tylu bolesnych przejściach, byli gotowi na nowe uczucie po jakiś 7-8 miesiącach? Ale może dla niektórych to wystarczająco.

Dziś ta opowiastka nie budzi u mnie takich emocji co przed laty, ale i tak już pozostanie miłym wspomnieniem.

Klimatem prosto z "Domku na prerii", historyjka tak inna i niezepsuta, że aż chce się ją polecać jako przykład samotnego rozbitka wśród oceanu współczesnej powieściowej zgnilizny. Pierwszy raz "Miłość przychodzi łagodnie" (1979) Jannette Oke czytałam jeszcze w czasach licealnych i pamiętam, że wtedy bardzo ujęła mnie swym surowym wdziękiem, zdrowym morałem i prostotą....

Piękna seria, przeczytałam całą (po polsku wydana jest tylko połowa, niestety, choć każda część się w pewien sposób jakoś zamyka) . Wskazuje na różne problemy, dylematy, jest o pokonywaniu trudności, jakich my już teraz rzadko doświadczamy. Świetna lekcja, jak powinniśmy być wdzięczni za to, co mamy.

kapitalna powieść, bardzo lubię całą tą serię jak i inne książki Janette Oke, dlatego cieszę się, że są wydawane nowe tytuły.

Fani serii "Miłość przychodzi łagodnie" będą zachwyceni książką "Pewnego Razu Latem" od Janette Oke

Witajcie Pszczółki.

Dziś przychodzę do was z bardzo przyjemną książeczką, Miłość przychodzi Łagodnie” Jannete Oke.

Książę zakupiłam kilka dni temu i od razu musiałam ja przeczytać.

Jest to Historia Marty i Clema Claridge świeżo upieczonego małżeństwa, które wyrusza na dziki zachód, w poszukiwaniu lepszego życia, by założyć dla siebie dom. Los jednak sprawia, że nad głową Marty zbierają się czarne chmury i Clem umiera. A Marta zostaje sama wśród dzikich ostępów.
Wtedy pojawia się Clark Davis wdowiec samotnie wychowujący dwuletnią córeczkę Missie i proponuje kobiecie układ.
On da jej dach nad głową, a ona zastąpi Missie mamę.
Marta wie, że nie ma innego wyjścia, jeśli chce wrócić w swoje dawne strony i zgadza się.
Od teraz zostaje Martą Davis. Zrozpaczona po stracie męża nie może się odnaleźć.
Clark Davis to jednak dobry, wierzący w Boga człowiek, który codziennie modli się, o zdrowie, siłę, wsparcie do niego. Ciężko pracuje w polu, by zapewnić byt swojej rodzinie.
Marta na początku go unika, lecz po pewnym czasie uświadamia sobie, że nie tylko ona przeżyła stratę.
Bardzo przyjemna, pouczająca, życiowa historia o miłości, stracie, wierze w boga.
Piękna w swej prostocie, rozdziały są krótkie, ale wciągające, ucząca, by nigdy się nie, poddawać a los zawsze ma dla nas niespodzianki. Jestem zakochana w tej książce Polecam:)
Buziaczki Skarby <3

Witajcie Pszczółki.

Książę zakupiłam kilka dni temu i od razu musiałam ja przeczytać.

Pełna ciepła,uroku przepiękna historia Marty i Arrona który wyruszają na Dziki Zachód na Prerię poznają dziewczynkę Missy, którą się opiekują dają dom i dużo miłości.
Urzekająca, przepełniona miłością, radością piękna opowieść bardzo mi się podobała.

• Audiobooki
  • Literatura piękna,powieść,baśnie,opowiadania,itp.
  • Cykl: Miłość przychodzi łagodnie (d)

Dodaj cytat z książki Miłość przychodzi łagodnie