Azazel

2008-11-25
2008-11-25
978-1-60504-266-4
fantastyka powieść zjawiska paranormalne

Wampiry, demony, nuta romantyzmu i trochę pikanterii - nic dodać nic ująć.
Książka może nie jest jakaś bardzo powalająca, ale jest dobra. Szybko się ją czyta. Polecam.

Wampiry, demony, nuta romantyzmu i trochę pikanterii - nic dodać nic ująć.

Książka podobna do "Awaken Me Darkly"
Zamiast kosmitów mamy tu anioły, ale najważniejszy zostaje bez zmian. Wredna i wyjątkowo niebezpieczna wojowniczka to to co tygryski lubią najbardziej. No może oprócz seksownego aniołka ;)

Książka podobna do "Awaken Me Darkly"

Co się zdarza gdy zabójczyni jedna z przymierza spotyka gorącego demona który współpracuje z Lucyferem? Mało tego jeszcze Azazel jest dokładnie w typie Alexi. Ona chce uratować przyjaciółkę, która jest dla niej jak siostra on ma zlecenie od Lucyfera aby złapać demony które uciekły z piekła. Na początku to tylko romans, później przeradza się w coś większego. Ale jak dużo jest w stanie poświęcić Azazel by zaznać szczęścia u boku ukochanej....

Jestem fanką fantastyki, a w szczególności wampirów. Kiedy jednak widzę książkę, która łączy w sobie wszystkie moje ulubione gatunki istot nadprzyrodzonych (czytaj: wampiry, demony i anioły) to pochłaniam to pochłaniam ją w bardzo szybkim tempie. Tak też było z tą pozycją.

Nie powiem - spodziewałam się po niej czegoś więcej. Po pierwsze zamiast sporej dawki akcji dostałam sporą dawkę romansu. Wiedziałam, że jest to romans paranormalny, aczkolwiek przy takim opisie spodziewałam się też większej ilości krwi i morderstw...

Pozycja ta jest zdecydowanie za krótka. Autorka mogła dopisać jeszcze parę wydarzeń, a jej książeczka zdecydowanie by na tym zyskała. Stracić bowiem chyba nie mogła.
Nie podoba mi się to, że autorka nie robiła szczegółowych opisów. Praktycznie ma się wrażenie, że twórczyni starała się jak najszybciej zakończysz proces tworzenia.

Alexia jest wampirzycą, która wyszkolona jest szczególnie w jednej rzeczy - w zabijaniu. I idzie jej to bardzo dobrze, do czasu, w którym styka się z najlepszym zabójcą Lucyfera - Azazelem, który pojawił się na ziemi z misją do wykonania - z którym przegrywa po raz pierwszy w swojej wampirzo-zabójczej karierze.

Okoliczności sprawiają, że Alexia musi walczyć u boku Azazela. I wszytko byłoby ładnie i pięknie, gdyby nasza wampirzyca z dnia na dzień nie zmieniła swojego charakteru o sto osiemdziesiąt stopni. Nagle z twardej, odważnej kobiety stała się nieśmiałą, wrażliwą dziewczynką, która marzy tylko o tym, aby wtulić się w szerokie ramiona zabójcy Lucyfera.

I oczywiście w tym momencie mam po prostu ochotę odłożyć książkę, bo pomimo, iż fabuła kręci się nie tylko wokół kwitnącej miłości pomiędzy wampirzycą, a demonem, ale też wokół zaginięcia przyjaciółki Alexii oraz poszukiwania dusz, które uciekły z Piekła... to ze strony na stronę jest ona coraz słabsza i coraz bardziej nudna.

Książkę polecam wszystkim fanom fantastyki, którzy nie boją się ryzykować.
Powiem tylko, że mam nadzieję, że jeśli się skusicie już na przeczytanie tej pozycji, to spodoba się wam bardziej niż mnie.
Książeczka przeznaczona jest dla starszych czytelników.

Nie powiem - spodziewałam się po...

Lexie jest wampirzycą i jednym z najlepszych zabójców Przymierza. Po kilku setkach lat pracy jest znudzona i staje się mniej ostrożna, nikt z przeciwników wśród demonów i wampirów nie stanowi dla niej wyzwania, aż do czasu...
Azazel pracuje od swojego upadku z Nieba dla Lucyfera, dostarcza uciekinierów z powrotem do Piekła. Otrzymuję zadanie sprowadzenia dużej grupy zbiegłych demonów i ponowne zamknięcie ich w Otchłani.
Poszukiwania prowadzą go na ziemię, gdzie spotyka Lexie, która zostaje zaatakowana, dzięki interwencji Azazela demony uciekają. Ich ścieżki ponownie się krzyżują gdy jedna z przyjaciółek Lexie zostaję opętana przez zgraję za którą podąża Azazel. Postanawiają połączyć siły by odesłać demony, a zarazem uratować przyjaciółkę.
Czy im się uda? Czy różnice ich będą łączyć, a nie dzielić?
Można przeczytać, ale jak dla mnie bez większych rewelacji.

on jest podwładnym lucyfera i ma złapać upadłe dusze, ona jest wampirem, jest łowcą i ma złapać takich jak on demonów. Od zawsze nie pokonana, znudzona odwiecznym zwycięstwem, Azazel jedyny który potrafi na nowo dać jej rozrywkę. Tylko czy Alexia z niej skorzysta.

Bardzo lubię takie ostre romanse - taka fajna odmiana przy tych wszystkich historiach o słodkich i mocno poważnych miłościach! I szybko się czyta, a do tego przyjemnie! Polecam! :)

Bardziej romans niż akcja, ale fajna. Miłość dopadła zabójcę Luca (czyli Lucyfera)i wojowniczki Przymierza, łączą siły by dopaść zbiegłe demony z Piekła

Nieco pikantna, luźna i całkiem przyjemna lektura- może bez jakiejś głębokiej i nakłaniającej do refleksji fabuły, ale nadal wystarczająco dobra na wieczorną lekturę do poduszki (a po niej niegrzeczne sny :P).

Moja ocena słaba bo i atmosfera historii nie powala. Klepany, obracany i zmiksowany milion razy temat i postacie bez charakteru. Ksiązka tak mnie znudziła oczywistoscią, ze nie dotarłam do finału. A można było napisac to z pazurem...

• Romans paranormalny
  • 2015