Podręcznik mądrości tego świata

Okładka książki Podręcznik mądrości tego świata
Józef Maria Bocheński Wydawnictwo: Philed poradniki
poradniki
Philed
1994-01-01
1992-01-01
myśli mądrość podręcznik aforyzmy etyka moralność życie

więcej Więcej

1960

💙 Język, logika, utylitarność, klarowność oraz kultura - ponadczasowe.

🧡 Odkrycie z pogranicza etyki - filozofii - religii oraz historii dziejów ludzkości.

💜 W równym stopniu książka niełatwa w odbiorze, co ważna i wspaniała.

❤ Perełka, do której warto często zaglądać, chłonąć i wprowadzać sens w życie.

Jak żyć? Zapewne dobrze. Ale cóż to właściwie znaczy? Mądrość, rozumiana jako praktyczna nauka umiejętnego zmagania się z dniem codziennym, udziela odpowiedzi na to pytanie.

Józef Maria Bocheński, filozof i dominikański prezbiter, w swej książeczce zatytułowanej "Podręcznik mądrości tego świata", zbiera najważniejsze reguły odnoszące się do ludzkiej egzystencji. W...

Porta semper aperta est.

Z punktu widzenia pragmatyzmu jest to książka genialna, tak właśnie działa wredny świat ludzi. To że napisana jest przez duchownego katolickiego dodaje jej jeszcze wartości. Na pewno jest to jedna z lektur która zmienia życie, a może nawet bardziej pozwala oszczędzić rozczarowań. Każdy idealista i romantyk koniecznie powinien przeczytać, aby zakwestionować trochę swoje zapędy.

Książkę mogłabym podsumować jednym zdaniem, zresztą napisanym przez samego autora : ,,Życie ludzkie jest najczęściej kompromisem między moralnością a mądrością."

Jest ze mną od wielu lat, zaglądam często i za każdym razem odkrywam nową myśl. W chwilach emocjonalnego wzburzenia jest moim kołem ratunkowym.

TO KSIĄŻKA Z MOJEJ LISTY "MUST SEE" POLECAM KAŻDĄ KTÓRA NA NIEJ JEST
Jedna z tych książek, które potrafią zmienić myślenie o 180 stopni, świetne, głębokie przemyślenia, nie tylko dla filozofów. Króciutka, czyta się z zapartym tchem.
Najsmaczniejsza książka w moich krótkim (1991) życiu. Polecam!
Jeśli masz przeczytać jedną filozoficzną pozycje to sięgnij po nią.

Nie jestem za mądry. Już wiem dlaczego. I po co.

Genialny zbiór drogowskazów

Jedna z najsmaczniejszych książek w moich krótkim (1991) życiu. Polecam!

• Filozofia
  • Rozwój osobisty