Europa walczy 1939-1945. Nie takie proste zwycięstwo

Elżbieta Muskat-Tabakowska
Europa II wojna światowa

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Niesamowita książka. Porusza wiele kwestii wojny, ze strony żołnierzy oraz cywilów (ponieważ tych kwestii jest naprawdę dużo, żadna nie jest wyczerpana od a do z, ale chyba nie o to chodziło autorowi, przy zainteresowaniu konkretnym tematem można wziąć książkę dotyczącą właśnie tego jednego zagadnienia). Przedstawia najważniejsze bitwy oraz temat polityki, także tej sprzed okresu wojny. Co ważne, ukazuje złe rzeczy każdej ze stron. I to wszystko napisane w taki sposób, że książkę się czyta naprawdę szybko. Jest to świetna pozycja dla każdego - zarówno dla laika jak i kogoś kto nie jedną książkę o wojnie przeczytał.

Bardzo ciekawa pozycja przekrojowo traktująca o Europejskim teatrze Drugiej Wojny Światowej. Autor dotyka większości aspektów, na które ten konflikt miał wpływ i w książce są informacje zarówno o stronie militarnej jak i cywilnej owego przykrego wydarzenia w najnowszych dziejach świata. Serdecznie polecam, szczególnie osobom, które nie interesują się historią, a dla tych, którzy się interesują może to być ciekawy wstęp do dalszych, bardziej szczegółowych opracowań.

Książka napisana lekko, aż nie chce się od niej odchodzić. Nawet jeśli ktoś nie jest zafiksowany na punkcie II Wojny Światowej na pewno będzie czytał z przyjemnością.

Pan Norman Davies to mój numer jeden. Wszystkie jego książki czytam z wielką przyjemnością. Polecam każdemu miłośnikowi historii.

Książka dotyczy II wojny światowej jej zaletą jest to, że czyta się ją łatwo i przyjemnie polecam

świetna książka, zachęciłamnie do przeczytania większej ilości książek o tematyce 2wś

Bardzo dobrze napisana książka pozwalająca usystematyzować wiedzę o II wojnie światowej

Autor tej książki postawił sobie niebywały cel i udało mu się go zrealizować. Obiektywnie w jednej książce streścić wszystkie działania II wojny światowej. Książka jest podzielona niecodziennie gdyż po krótce opisuje i obozy zagłady i same potyczki militarne skupiając się na najważniejszych. W dziele tym także autor skupił się na aspektach politycznych i społecznych. Istotny jest też fakt przedstawienia wydarzeń w Związku Radzieckim i jego zbrodni. Autor też zwraca uwagę na to że w dzisiejszej Rosji i na Zachodzie bardziej uznawana jest data rozpoczęcia wojny na 1941. Dla ówczesnego Związku Radzieckiego zaczyna się wojna ojczyźniana z Niemcami a dla USA był to atak Japończyków. Niestety zapominają oni lub nie chcą pamiętać, że wojna zaczęła się w 1939 roku na granicy polsko-niemieckiej.

Rozpoczynając czytać tą książkę liczyłem na dokument wnoszący coś nowego w historie. A tu mamy historie II wony światowej w pigułce dla początkujących

Norman Davies Europa walczy 1939-1945. Nie takie proste zwycięstwo Zobacz więcej

Video

Video