Fast Driver

Aniela Mey Wydawnictwo: NieZwykłe literatura obyczajowa, romans
NieZwykłe
2023-02-05
2023-02-05

Średnia. Dla mnie mało co się dzieje, typowy scenariusz W większości książkach.

Średnia. Dla mnie mało co się dzieje, typowy scenariusz W większości książkach.

Co tam się działo...
Początek - typowe licealne romansidełko, nawet spoko, takie trochę hate-love, ale później - wyścigi, porwania, strzelanki, morderstwo, udawane związki, traumy z przeszłości. No mamy tu wszystko. Autorka przedobrzyła i to bardzo. Wiele wątków nie rozwiązanych, a przede wszystkim nierealnych. Dziewczyna wychodzi na imprezę ze znajomymi, a wraca do domu z nowiutkim Ferrari. No co w tym dziwnego?? Mogłabym przytoczyć mnóstwo innych takich momentów, ale nie chcę za dużo spojlerować :)
Do tej pory nie mogę pojąć czemu 19 letni chłopak i 17 letnia dziewczyna udają narzeczeństwo? No kto ma to kupić pytam się???? Ale w książce oczywiście nikogo to nie dziwiło.

Co tam się działo...

RECENZJA♡"Fast Driver"to debiut autorki,po który sięgnęłam, z powodu okładki.Bardzo lubię takie proste, przyciągające treści.No i motyw wyścigów do mnie przemówił.Otwierając te pozycje liczyłam na słodki, nastoletni romans z happy endem.O jakże się zdziwiłam, owszem książka jest lekka,szybko się czyta ,ale motyw gangów i porachunków plus wyścigi nielegalne daję nam troszkę pikanterii w całej tej historii.Niestety po przeczytaniu całości mam mieszane uczucia.Z jednej strony historia była fantastyczna ,ciekawa i ujmująca. Z drugiej strony zabrakło mi wyjaśnień wielu zagadnień.Nie do końca rozumiałam niektóre rzeczy,które się wydarzyły.I zabrakło mi szczęśliwego zakończenia. NO dobra może i dla bohaterki jednak zakończyło się dobrze ,dla mnie jako czytelnika czegoś mi zabrakło. Polały się łzy z nerwów, dlaczego takie zakończenie???przecież oni byli dla siebie stworzeni???Ich strata ,ich ból to wszystko ich łączyło, miłość była piękna. Jest to jedna z tych książek, co do których mam mieszane uczucia ale wróciłabym jeszcze raz . Także polecam przeczytać i wyrobić sobie swoje zdanie.7/10☆

Mam mieszane uczucia ponieważ książka z jednej strony z ciekawą i zagmatwaną fabuła była nudna w czytaniu. Plus za zakończenie bo wow duży zwrot akcji zupełnie zaskoczył. Jeśli chodzi o całość to trochę za dużo tego było calej tej traumy i trudnych przeżyć porwań pobić postrzałów...za dużo i nie czułam tęgi nie mogłam się odnaleźć.

📚:3,5/5
🌶:1/5
Zaczne od minusów tej książki, mimo że fabuła jest inna niż typowe wattpadowe książki to jednak nie pasowało mi tu rozwinięcie akcji. Nick i Skye żyją sobie w nienawiści i nagle, dosłownie nagle jednak to miłość. Irytowały mnie słowa typu: ,,jejku,, itd. Co do głównych bohaterów, lekko irytowali mnie tekstami na początku ich znajomości, typu: ,,kotku'' itp.

Co do plusów to mogę powiedzieć ze fabuła jest inna niz typowy wattpad.

Przyznam szczerze, że mam słabość do wujka Nicka- Chrisa. DOSŁOWNIE SKRADŁ MOJE SERCE (wybacz Nick)🛐

Jest to jedyna książka, na której płakałam i złamała mi serce. Książka mimo szybkiego rozwinięcia akcji, zostanie w moim sercu na zawsze. Mimo wszystko jeśli ktoś chce przeczytać coś smutniejszego z watkiem morderstw to polecam.

📚:3,5/5
🌶:1/5

@wydawnictwoniezwykle kolejny raz wydało debiutancką książkę od nowej autorki. Przez przeczytaniem książki zainteresował mnie opis i okładka. Historia miała duży potencjał, jednak coś nie do końca mi w niej grało. Może to nie mój styl, a może coś innego. Nie mniej jednak jest to nieprzewidywalna opowieść, dużo dziwnych emocji. Historia bardzo wzruszająca. Raczej nie należy do happy endów. Powoli poznajemy smutne historie głównych bohaterów, Skye i Nicka. Mimo tylko kilkunastu kat przeżytych, oni niosą na barkach swoje przykre doświadczenia. Przekaz od autorki dobitnie pokazuje nam, że warto się otaczać dobrymi ludźmi, chętnie niosącym pomoc… Ogólnie polecam przeczytać. Dajcie znać, co sami sadzicie o takich lekturach. #book #booklovers #lover #kochankowie #nieszczęśliwamiłość #miłość #wydawnictwoniezwykłe #książki

Autorka @aniela_mey zabiera nas do historii Skye i Nicka. Razem spotykają się pierwszy raz na nielegalnych wyścigach w Miami. Nick, to kuzyn jej najlepszej przyjaciółki. Przez przypadek chłopak zabiera ją do swojego auta podczas przejażdżki. Oni jeszcze nie wiedzą, że za niedługo będzie kolejna okazja di spotkania. Czy wyniknie coś więcej z tej znajomości?...

Wreszcie. Koniec. Daje dwójkę, chociaż mam ochotę dać jedynkę... A dwójka tylko za poświęcony przez autorkę na napisanie tego czas. Za bardzo mnie ta książka męczyła.
"Fast Drive" traktuje o wielu ważnych sprawach, lecz napisana jest okropnie, a fabuła i wątki kuleją. Przede wszystkim, mimo że akcja odgrywa się w Miami i bohaterowie to osoby pochodzące stamtąd, to jednak ma się wrażenie, że zachowują się jak typowi Polacy, a nie Amerykanie. Na wszystko narzekają, jest przytaczanych dużo powiedzonek i takich właśnie na wskroś polskich przekonań. No trzeba się niestety jakoś określić - piszemy po amerykańsku czy wszystko spolszczamy. Skye jest znakomitą uczennicą, która lubi się uczyć i chodzi na różne dodatkowe zajęcia, ale wiecznie narzeka, że nienawidzi chodzić do szkoły, nienawidzi nauczycieli, klasówek oraz poniedziałków. Pani autorko, przecież to się kupy nie trzyma?!
Po drugie - każde zachowanie bohaterów czy to, jacy są, jest non stop usprawiedliwiane i tłumaczone jakimiś niepotrzebnymi tekstami w stylu, że "świat jest tak skonstruowany, dlatego robię to, co robię albo myślę to, co myślę". Po co tłumaczyć każde zachowanie bohaterów? Przez to jest ono nienaturalne. Każdy zachowuje się w taki a nie inny sposób, bo tak trzeba, a nie dlatego bo taką sobie autorka wymyśliła postać. Albo ktoś cierpi i mamy cały akapit tekstu o tym, że każdy człowiek na coś cierpi, jedni na to, drudzy na tamto, a nasz bohater właśnie cierpi z tego a tego powodu, chociaż dla kogoś innego ten powód nie byłby na tyle ważny, żeby cierpieć... Po co?!
Co się zaś tyczy fabuły to jest tak dziwna i nierealistyczna, że mój mózg tego nie ogarnia :D Uwolnili Skye, gdy więził ją ten cały Zack, po czym nic z tym gościem nie zrobili, po prostu go wypuścili, tak? A potem zgodzili się na jakiś, totalnie z czapy, wyścig, sam wujek Chris się na niego zgodził, choć jako starszy powinien być mądrzejszy i bardziej odpowiedzialny.
I mogłabym tu tak dużo jeszcze wymieniać różnych absurdalnych dialogów, decyzji bohaterów itd, ale im więcej o tym myślę, tym bardziej mi się to wydaje dziwaczne.... i po prostu więcej już o tym myśleć nie chce.

„Ludzie tylko kłamią. Uwielbiają kłamać w żywe oczy, mówiąc to, co chcemy usłyszeć. Nic dla nich nie znaczą różne słowa, które rzucają tylko po to, by komuś coś obiecać. A kiedy przyjdzie chwila, w której będziesz ich potrzebować, oni pierwsi zostawią cię i będą patrzeć z boku na to wszystko, co cię właśnie spotyka. Nie będą mieli ochoty ci pomóc, bo sami są tak samo zepsuci jak ci, którzy cię krzywdzą. Tak działa świat od wielu lat i nic się do tej pory nie zmieniło.”

Skye razem z przyjaciółmi wraz z przyjaciółmi jedzie do Miami na odbywające się tam nielegalne wyścigi. A tam poznaje kuzyna swojej najlepszej przyjaciółki – Nicka. On bierze udział w wyścigu, a przypadek sprawia, że zabiera dziewczynę ze sobą. Jednak wtedy Skye nie wie, że już niebawem będzie spotykała się z nim niemal codziennie. Ale czy ta dwójka ma szansę na szczęśliwe zakończenie?

W ostatnim czasie coraz rzadziej sięgam po debiuty, jednak ten mnie zaciekawił. Byłam tej historii ciekawa i muszę przyznać, że miała ona naprawdę duży potencjał. Jednak po jej przeczytaniu miałam dość mieszane uczucia.
Z jednej strony wątek wyścigów samochodowych to coś, co lubię w książkach. Nielegalne, niebezpieczne i naprawdę kuszące. Oczywiście, w związku z tym nie brakuje tutaj typowego dla świata wyścigów dreszczyku emocji. I to było naprawdę fajne, bo miałam wrażenie, że czuję w tamtym momencie wszystko to, co bohaterowie. Tak więc to było plusem. Tak samo jak wątek tańca. Czytając te fragmenty czułam się tak, jakby wtedy poznawała lepiej bohaterów tej historii.
Jeżeli chodzi o bohaterów, to moim zdaniem Skye to dziewczyna, która starała się podporządkować rodzicom, którzy od niej wymagali naprawdę dużo. Ale w jej osobie podobało mi się to, że miała swoich przyjaciół. Osoby, które moim zdaniem, jeżeli byłaby potrzeba, stanęłyby za nią murem. A taka przyjaźń jest naprawdę cenna. Nick? Miałam odczucie, że on stwarzał pozory. I dość często wydawało mi się, że pod tą skorupą kryje się zraniony chłopak.
Kiedy sięgnęłam po tę książkę i czytałam prolog, pomyślałam sobie, że to może być naprawdę fajna historia. Jednak niestety jej potencjał nie został wykorzystany na tyle, aby ta historia mnie wciągnęła. Styl autorki, choć wydawał mi się przyjemny, koniec końców niestety nie do końca mi pasował. Do tego, czasem odnosiłam wrażenie, że niektóre wątki powodowały dość spore zamieszanie, z którego mimo chęci później nie potrafiłam dojść do ładu.

Podsumowując. „Fast Driver” to książka, która miała potencjał, jednak moim zdaniem nie został on do końca wykorzystany. I choć z jednej strony potrafiłam wczuć się w emocje bohaterów i ich zrozumieć, tak za chwilę kompletnie nie pojmowałam tego, co się wydarzyło. Kiedy już myślałam, że wszystko idzie w dobrym kierunku, za chwilę pojawiało się coś, w czym się gubiłam i ponownie nie potrafiłam się wczuć w fabułę. Czy polecam? Zachęcam do sięgnięcia i wyrobienia sobie własnego zdania.

Skye przeżyła w życiu tragedię po której trauma została w jej sercu.
Nick po śmierci swojej dziewczyny nie dopuszcza do siebie żadnej dziewczyny.
Ich spotkanie na nielegalnych wyścigach zmieni dotychczasowe życie. Skye nie przepuszczała ze Nick wywrze na niej takie wrażenie.
Przeżycia które ich spotkały są jak zakręty na drodze, gdzie nie ma prostego kawałka drogi. Zakręty, wzgórza, doliny choć widoki są piękne jak ich skrywana miłość, to strzelaniny w biały dzień, porachunki, wielkie pieniądze, szybkie samochody, zasłaniają to co powinno być wyznane wcześniej. Jak wielka cenę trzeba zapłacić za wygrany najważniejszy wyścig?

Wow co to była za książka, sięgając po nią spodziewałam się miłosnej historii dwojga nastolatków z szczęśliwym zakończeniem, no ale niestety tak nie było. Dużo wzruszeń na końcu, dużo zaskoczeń.
Emocje gonią emocje, akcja za akcja tak jak zakręty na ich drodze. Zakręty z którymi muszą sobie poradzić, tylko chyba przegapili drogę do szczęśliwego zakończenia ich bardzo krótkiej miłości.

Jestem mega pozytywnie zaskoczona tą książką. Debiut Anieli Mey zostanie ze mną na długo. Gratuluję twórczości pomysłu, kratywnosci, jeżeli następne książki będą takie same to zapas chusteczek zrobię wcześniej. Czy sięgnę po kolejną książkę autorki? Na pewno tak. Wydawnictwo niezwykle dobry wybór, zresztą jak zawsze

Recenzja pochodzi z mojego ig aga_cytuje

Skye przeżyła w życiu tragedię po której trauma została w jej sercu.
Nick po śmierci swojej dziewczyny nie dopuszcza do siebie żadnej dziewczyny.

"Ludzie tylko kłamią. Uwielbiają
kłamać w żywe oczy, mówiąc to, ​co chcemy usłyszeć. Nic dla nich nie znaczą różne słowa, które ​rzucają tylko po to, by komuś coś obiecać. A kiedy przyjdzie chwila, ​w której będziesz ich potrzebować, oni pierwsi zostawią cię i będą ​patrzeć z boku na to wszystko, co cię właśnie spotyka. Nie będą mieli ​ochoty ci pomóc, bo sami są tak samo zepsuci jak ci, którzy cię ​krzywdzą. Tak działa świat od wielu lat i nic się do tej pory nie ​zmieniło".

▪️Tytuł: Fast Driver
▪️Autor: Aniela Mey @aniela_mey
▪️Wydawnictwo: NieZwykłe @wydawnictwoniezwykle
▪️Premiera: 15.02.2023 r.
▪️▪️▪️
Współpraca barterowa @wydawnictwoniezwykle
▪️▪️▪️

"Fast Driver" jest debiutancką powieścią Anieli Mey, która dała nam dużo więcej niż mogłybyśmy się po niej spodziewać gdyż pierwsza myśl jaka może przyjść nam do głowy to stwierdzenie, że będzie to prosta, lekka historia o dziewczynie która tańczy i chłopaku który się ściga. Jakież było nasze zdziwienie gdy okazało się, że ta myśl jest oddalona o całe lata świetlne od rzeczywistości...

Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że jest to książka niespodzianka, która chodź może czasami lekko nagiętą akcją odbiegała od realizmu okazała się cholernie życiowo mądrą, do granic wzruszającą ale również absolutnie nieprzewidywalną historią. Jest to książka, która zdecydowanie poruszy w Was wszystkie głęboko skrywane emocje i spowoduje, że będziecie ją równie mocno kochać co nienawidzić.

Autorka w kapitalny sposób połączyła wyścigi samochodowe oraz idący z nimi klimat a także mafię i związane z nią niebezpieczeństwa. Zarówno Skye jak i Nick mimo młodego wieku będą nosić na swoich barkach ciężar przykrych doświadczeń a co za tym idzie mimo młodego wieku i mimo wszystko błędów jakie się z nim wiążą będą nieco dojrzalsi od pozostałych swoich rówieśników. Oboje ponadto będą należeć do osób z dość silnymi charakterami. Jak się wielu z Was może domyślać będzie wiązało się to robieniem sobie momentami na przekór w efekcie czego czasami mogą wpakować się w niemałe kłopoty...

Aniela Mey w swojej książce w świetny lecz również i bolesny sposób pokazuje przewrotność i zakręty naszego życia. Nigdy nie wiemy co się jeszcze może wydarzyć i jaki będzie kolejny dzień. Historia Skye i Nicka z pewnością zostanie z nami na długi czas przypominając, że w życiu niczego nie można być pewnym lecz warto otaczać się dobrymi ludźmi, którzy zawsze wyciągną do nas pomocną dłoń i gdy tylko zajdzie taka potrzeba.

My książkę polecamy wszystkim tym, którzy lubią szybkie samochody, mocne charaktery, niebezpieczeństwa i zakończenia, które potrafią wbić mocno w fotel 🔥

"Czasami bywa tak, że to, co ma być
dla nas dobre i zbawienne, staje ​się tym, przez co cierpimy i umieramy.
Może nie w sensie ​prawdziwym, ale przenośnym. Uczucie, które niektórych niby ​uzdrawia i powoduje chęć do życia, innym ją odbiera, niczym ​porywisty wiatr, który wszystko
zabiera ze sobą, nie zostawiając ​nawet źdźbła trawy. Uczucie, które
nazywane jest przez wszystkich ​miłością, moim zdaniem stanowi
kolejną chorobę cywilizacyjną, ​która spada na ten świat, gdy ludzie
nie potrafią odpowiednio się od ​niej uchronić, dlatego później tak
bardzo cierpimy".

@aniela_mey @wydawnictwoniezwykle bardzo dziękujemy za egzemplarz i współpracę 😊🖤❤️

Książka dostępna na stronie:

"Ludzie tylko kłamią. Uwielbiają