UFO i niewyjaśnione zjawiska Dolnego Śląska

2023-02-22
UFO Dolny Śląsk

Bardzo ciekawa pozycja godna polecenia

Bardzo ciekawa pozycja godna polecenia

Książka nie zawiodła moich oczekiwań. Rzetelnie napisana publikacja nt. niezidentyfikowanych obiektów latających. Duża ilość nowych spraw opisana w równie ciekawy sposób, co w poprzedniej książce.

W niespełna dwa lata jakie niedługo miną od premiery książki "Tajemnice Dolnego Śląska. UFO i niewyjaśnione zjawiska" Damian Trela powraca z kolejną publikacją poświęconą regionalnemu ujęciu materiału faktologicznego nt. zjawiska UFO na terenie Dolnego Śląska. Jak już wiemy z wcześniejszych jego prac, autor książki zbiera i dokumentuje relacje z obserwacji Nieznanych Obiektów Latających od wielu lat, i wydawać by się mogło, że pierwsza książka Damiana o UFO na Dolnym Śląsku wyczerpała całkowicie temat. Nic bardziej mylnego, gdyż w międzyczasie pojawiły się nowe sprawy, które udało się autorowi książki udokumentować. Również pewne okoliczności sprawiły, że niektóre stare przypadki, nieujęte we wcześniejszej książce, autor książki mógł dopiero teraz uznać za wyczerpane i zamknięte sprawy, a co dalej za tym idzie gotowe do publikacji, co sprawiło, że zebrany przez Damiana Trelę nowy materiał dokumentalny dał podstawy do napisania drugiej części "Tajemnic Dolnego Śląska".
Książka "UFO i niewyjaśnione zjawiska Dolnego Śląska" jest to licząca sobie około 300 stron publikacja, która m.in. kontynuuje i zamyka wątek opisanych kilku spraw z poprzedniej książki. Są to m.in.: zdarzenie z Kopańca, seria spotkań z UFO (w tym zdarzenia typu CE-III !) w Wałbrzychu i podlegnickim Duninie, czy nowe fakty na temat legendarnej już katastrofy UFO w Czernicy. Książka zawiera sporo nowych informacji o zjawisku UFO i pięknie wykonanych ilustracji, ale co najważniejsze w książce nie zabrakło wielu nowych bardzo mocnych pod względem ufologicznym spraw, które nie zostały nigdy wcześniej opublikowane. Autor prezentuje m.in. zupełnie nieznaną historię ze Stronia Śląskiego, okoliczności incydentu w Nowym Gierałcie oraz Nowej Wsi Legnickiej, czy kolejne Bliskie Spotkanie III Stopnia w Duninie oraz z dziwną istotą na terenie Wrocławia. Opisana jest również sensacyjna historia z Jenkowa, która rozegrała się w pobliżu kopalni odkrywkowej, a także jeden z niewielu znanych w Polsce przypadków porażenia promieniem z UFO, który wydarzył się na terenie Jawora oraz niezwykły przypadek z udziałem "missing time" na trasie do Opola. Oprócz incydentów klasycznych dla ufologii, w publikacji znajdziemy również opisy zdarzeń związanych z tzw. „żywym folklorem”, duchem gór, czy informacje o zagięciach ludzi, co ukazuje szerokie spektrum zjawisk anomalnych występujących na terenie Dolnego Śląska. W książce znajdziemy również informacje odnośnie teorii próbujących wyjaśnić naturę zjawiska UFO.
"UFO i niewyjaśnione zjawiska Dolnego Śląska" jest kolejną obowiązkową pozycją dla wszystkich osób interesujących się fenomenem UFO. Zdecydowanie polecam ją także dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją ,,przygodę” z ufologią, natomiast osoby, które od lat interesujących się tematem na pewno nie będą się nudzić przy lekturze książki.

Bardzo fajna książka. Godna polecenia

Bardzo fajna książka. Godna polecenia